EUKANUBA Struvite Urinary Formula

News

EUKANUBA Struvite Urinary Formula jest to kompozycja weterynaryjna, która powstała z myślą o kotach z tendencją do kamicy nerkowej. Receptura została tak stworzona, aby znalazł się w niej obniżony poziom magnezu jak i tłuszczu. Podjęto taką decyzję w celu zapobiegania tworzeniu się struwitów. Karma ta zalecana jest dla kotów z waśnie tą dolegliwością. Zaleca się stosowanie karmy na okres nie krótszy niż sześć miesięcy. Dłuższe stosowanie wyżej wymienionej karmy należy skonsultować z lekarzem weterynarii.

EUKANUBA Struvite Urinary Formula dostępna jest w opakowaniu o wadze półtora kilograma, gdzie cena rozpoczyna się juz od prawie czterdziestu złotych. Do składu karmy tego typu zalicza się śruta kukurydziana. Poza tym wskazuje się również na mączkę z kurcząt, jak i również całe suszone jaja, mąka rybna, jak i również olej rybny, wątróbki z kurcząt. Następnie można wskazać chlorek sodu, bądź suszone drożdże piwne oraz mięso z kurcząt wstępnie trawione enzymami, czy ryż, pulpa buraczana suszona, jak i również tłuszcz z kurcząt, chlorek potasu, DL-metionina. Analiza składu karmy to białko trzydzieści trzy procent, witamina eE, witamina D3, bądź pulpa buraczana prawie w czterech procentach, a także magnez w nie całym procencie, potas nie całe dziewięć dziesiątych procenta, siarka trzy dziesiąte procenta, wapń ponad jeden procent, wilgotność to osiem procent, włókna surowe jeden i trzy dziesiąte procenta, popiół surowy siedem procent, zawartość tłuszczu szesnaście i pół procenta, kwasy tłuszczowe Omega -6 dwa i pół procenta, a kwasy tłuszczowe Omega -3 to tylko ponad trzy dziesiąte procenta.

Dawkowanie karmy u kotów zależy od wagi kota jak i jego potrzeb indywidualnych. Szacuje się jednak, że na dwa kilogramy wagi przypada od dwudziestu pięciu do czterdziestu gram kociej karmy. Na przykład na dziesięć kilogramów masy zależy spożyć od stu trzydziestu do nawet stu osiemdziesięciu pięciu gram pożywienia.
Formuła EUKANUBA Struvite Urinary w swoim składzie posiada wszystkie składniki niezbędne dla prawidłowego rozwoju oraz zdrowia kota. Do zalet wynikających ze stosowania karmy  należy pomiędzy innymi redukcja magnezu, która zapobiega powstawaniu struitow, dochodzi rownież do redukcji płytki nazębnej. Dzięki L-karnitynie wspierany jest proces spalania tłuszczy u kotów. W karmie został zawarty niski poziom tłuszczy, który często jest przyczyną występowania kamicy .
Po przez bardzo wysoką zawartość białka dobrej jakości pochodzenia zwierzęcego dochodzi do neutralizacji pH zawartego w organizmie, dzięki białku w odpowiedniej ilości pozwala na utrzymanie na odpowiednim poziomie tkanki tłuszczowej u kota. Tłuszczowe kwasy omega - 3 i omega -6 prowadza do łagodzenia zapalnych stanów układu moczowego. Substancje zawarte w karmie wspomagają usuwanie patogennych bakterii, poprawiają wchłanianie substancji odżywczych, jak i rozwój pożytecznych bakterii jelitowych. Poprzez zastosowanie pulpy buraczanej zapewniamy prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego co prowadzi do utrzymania ciągłości śluzowych błon. Przeciwwskazaniem do stosowania karmy jest laktacji, a ciąża u kota jak i okres wzrostu.