Aukcje elektroniczne jako przyszłość większej części firm

E-procurement jest przyszłością większej części jednostek. Kluczowymi wartościami elektronicznych zakupów jest całkowita Automatyzacja procesu zakupowego, łatwiejsze zarządzanie przebiegiem zakupowym, normalizacja asortymentu, oraz kontrahentów.

firma - fotogram

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Platformy e-procurement to nie tylko miejsce, w ramach jakiego jest możliwość odszukać propozycje zakupu i sprzedaży, ale cały układ ułatwiający procesowanie pism między firmami (szczegóły o e-procurement). Dzięki zastosowaniu takiej platformy, ogół postępowania zakupowego jest szybsza i mniej czuła na omyłki ludzkie. To nowoczesne narzędzia użytkowane do realizowania zakupów drogą elektroniczną, jakie przebiegają zarówno w odmianie mniej zawiłych aplikacji internetowych, pozwalających na dokonanie jednorazowych nabytków, jak również w formie zawiłych systemów do kierowania zakupami w przedsiębiorstwie, bądź urzędzie. Taka forma realizacji zamówień gwarantuje większą klarowność i konkurencyjność.

aukcje elektroniczne

Autor: Shakib Saifi
Źródło: http://www.flickr.com
Aukcje elektroniczne służą do dokonania przetargów on-line, posiadający odbijać się w założeniach system aukcyjny, albo też wykonujący aukcje (licytacja elektroniczna) w modelu odpowiadającym prawie zamówień publicznych (przetargi on-line). System aukcyjny pozwala na programowanie dowolnej liczby przetargów, bądź licytacji jednocześnie dla nieograniczonej liczby partycypantów.

Zamawiający może swobodnie modelować parametry i harmonogram aukcji, lub licytacji zgodnie z wymogami przetargu publicznego, w tym także skomplikowane oceny wieloaspektowe, w jakich cena nie jest jedynym kryterium diagnozy.
Pełnia procesu jest szybsza, pracownicy mniej obciążeni, co pozwala alokować ich czas w inne aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*