Jak nasz stan psychiczny jest gorszy z dnia na dzień to do jakiego specjalisty musimy się udać?

Czym się różni psycholog od psychoterapeuty? Kim są ci specjaliści oraz czym dokładnie się zajmują? To kluczowe pytania, ponieważ dość często nie wiadomo, z czym i do jakiej osoby pójść, gdy pojawi się problem.

Możemy zacząć od psychologa. Jest nim specjalista, jaki ukończył 5-letnie studia kończące się tytułem magistra z psychologii. Na studiach uczył się najczęściej, jak skonstruowana jest i jak funkcjonuje psychika człowieka
ludzka, co rządzi jego zachowaniem jak i emocjami, jak funkcjonują społeczeństwa oraz różnego rodzaju grupy ludzi. Psycholog powinien opanować sposoby przeprowadzania i interpretowania testów psychologicznych. Studenci psychologii na studiach decydują się na konkretną specjalizację, mogą więc specjalizować się w psychologii z działu społecznego, klinicznej czy międzykulturowej.

psychoterapeuta

Źródło: flickr.com

Zależnie od konkretnego wyboru student przygotowuje się do innego zajęcia, dlatego też każdy z absolwentów psychologii ma trochę inną wiedzę. Same natomiast studia z dziedziny psychologii nie przygotują całkowicie do niesienia pomocy psychologicznej osobnikowi choremu oraz komuś cierpiącemu. Do tego typu pracy konieczna jest często dodatkowa ilość wiedzy jak również praktyka, oprócz tego zalecana jest własna terapia, głównie dlatego, ażeby własnych problemów nie przenosić na innych klientów.

Jeżeli chcesz poznać coś rzeczywiście niesamowitego? Nie ma żadnego kłopotu – spójrz na to a zadowolenie będzie zapewnione.

Dość często w związku z tym absolwent psychologii uczy się dalej i otrzymuje kolejne stopnie specjalizacji we własnym zawodzie, którymi mogą być psycholog kliniczny lub psychoterapeuta. W wielu miejscach można skorzystać ze wsparcia tego typu specjalisty, jak przykładowo szukamy dobrego specjalisty, jak psycholog Wrocław mają w ofercie całkiem dużo takich gabinetów. Zobacz gabinet psychologiczny Charakterownia.

Psychoterapeuta natomiast to osoba,

psycholog

Autor: Ion Chibzii
Źródło: http://www.flickr.com

która przeszła stosowne szkolenie, lecz już po zdobyciu stopnia magistra psychologii. Szkolenie takie zajmuje często cztery lata, przeprowadza się je w różnych nurtach teorii. Najpopularniejsze szkoły terapeutyczne to psychodynamiczna, behawioralno-poznawcza i humanistyczna. Odróżniają się właściwie założeniami oraz sposobem pracy z osobą potrzebującą pomocy. Każda natomiast ma wspólny cel, czyli pomoc klientowi przez kontakt, rozmowę jak również ćwiczenia w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych. Taki specjalista prócz wiedzy odnośnie psychopatologii człowieka, posiada też wiedzę i doświadczenie, w jaki sposób mają wyglądać sesje psychoterapii. Tak samo, jak psycholog przyjmuje w całej Polsce, szczególnie jeśli psychoterapia Wrocław są doskonałą destynacją. Więcej informacji – gabinet psychoterapii charakterownia wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*