Wizytówki – co trzeba o nich wiedzieć? Dbaj o wizerunek swojej firmy

Historia wizytówek cofa się aż do III wieku. Ich ojczyzną są najprawdopodobniej Chiny. Na starym kontynencie pierwsze wizytówki zaczęły być używane we Francji w XVII wieku. W powszechnym użytku znalazły się dwa stulecia później. Aktualnie większość z nas nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić, jak można obejść się bez tego niewielkich rozmiarów kartonika.

Wizytówki mogą być bardzo rozmaite. Był czas, kiedy wyjątkowo modne były wizytówki , które były bogato ozdobione.strona dyrektor operacyjny kurs dyrektor operacyjny kursDzisiaj tego typu wizytówki nie są już raczej używane – poznaj firmę Netprint. Na chwilę obecną wybierane są przede wszystkim wizytówki proste. W dobie Internetu niemała grupa osób decyduje się na tworzenie swoich wizytówek. Umożliwia to kreator wizytówek online.

Cieszący się coraz większą popularnością kreator wizytówek online to możliwość zaprojektowania własnej wizytówki w bardzo prosty i szybki sposób. Znaczna część tych aplikacji jest bezpłatnych. Projektowanie wizytówek staje się naprawdę proste, z zaprojektowaniem własnego biletu wizytowego poradzą sobie nawet osoby, które rzadko korzystają z tego typu aplikacji. Projektowanie wizytówek umożliwia wykonanie prostych, ale również niezwykle ozdobnych wizytówek dla firm i osób prywatnych.

wizytówki

Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wystarczy tylko wykonać projekt, a następnie wydrukować wizytówkę, powinno się także wiedzieć, jak się nią posługiwać. Bardzo dużo osób nie jest świadomych tego, że rytuał wymiany wizytówek podlega zasadom savoir-vivre. Chcąc być z nimi w zgodzie otrzymując od kogoś wizytówkę, musimy tej osobie podarować swoją – netprint.pl/wizytowki/zlec-wykonanie-projektu. Z treścią , która umieszczona jest na wizytówce, którą otrzymaliśmy zapoznajemy się w obecności osoby, która nam ją przekazała. Wizytówek służbowych raczej nie należy wręczać na spotkaniach , które mają charakter prywatny.

Wizytówki prywatne mogą mieć przeróżne kształty, te używane służbowo powinny być proste, mogą być ozdobione jedynie firmowym logo. Wizytówkami możemy wymieniać się albo na początku spotkania, albo wtedy, kiedy dobiega ono końca. Uzależnione jest to od charakteru jakie ma spotkanie. Jeżeli spotkanie jest prywatne, to wizytówkę wręczamy na jego końcu. Wizytówki mogą być trzymane w zaprojektowanym z myślą o tym wizytowniku lub w przegródce portfela. Dzisiaj zwyczaj wymienia wizytówek to zwyczaj stosowany praktycznie na co dzień. Dobrze jest więc poznać najważniejsze zasady ich wymiany. Sprawi to, że nie popełni się żadnej gafy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*