Serwer w chmurze oraz loadbalancer, czyli jak wybrać wzorowe wyjście dla Twojej firmy.

Zdecydowana większość dzisiejszych firm któregoś dnia znajdzie się w sytuacji zakupu właściwego serwera. Najważniejsze dla klienta w tego typu momentach jest bezpieczeństwo danych oraz szybki i bezproblemowy dostęp do nich. Zakładanie własnych serwerów będzie drogim wydatkiem. Komputery zajmą dużo miejsca, następnie dojdą opłaty za prąd a także kupno komputerów.

Usługi internetowe

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Całe szczęście, że mamy do wyboru inne rozwiązania tego problemu. Jednym z nich jest dane w chmurze. Na rynku można znaleźć darmowe serwery, jednak żadna działalność nie powinna decydować się na przekazanie swoich danych nieznanym firmom. Ryzyko utraty lub wycieku plików może okazać się za duże żeby oszczędzać w tej kwestii.

Rozwiązanie na miarę przyszłości.Ogromną zaletą takiego wyjścia jest możliwość ustalenia konfiguracji serwerów w zależności od naszych wymagań. Wybieramy liczbę rdzeni procesora, ilość ramu a także rozmiar powierzchni dyskowej, dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy płacić za to, co faktycznie będzie nam potrzebne. Uniwersalność takiego rozwiązania gwarantuje nam możliwość zmiany właściwie w każdej sytuacji. Nasze przedsiębiorstwo zaczyna się rozrastać i potrzebujemy mocniejszej maszyny? Fantastycznie, w kilka sekund zmienimy wybrane parametry i serwer w chmurze ponownie będzie wykorzystywany w 100%. Musimy zwrócić uwagę czy preferowana przez nas firma (firma sprzątająca krakow) robi kopie zapasowe naszych plików. Jeśli tak to nie ma żadnych obaw utracenia danych.

Działania w internecie

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Równe rozproszenie obciążeń.
Aby zwiększyć sprawność swoich usług przedsiębiorstwa stosują loadbalancer, który gwarantuje równomierne rozprowadzenie obciążania między kilkadziesiąt urządzeń, dysków i połączeń sieciowych (sprawdź polecaną stronę). Dzięki temu rozwiązaniu system przekierowuje użytkownika do właściwego urządzenia, które „udźwignie wagę” zadanego pytania. Topowe przedsiębiorstwa zapewniają stabilność, bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania przy utrzymaniu konkurencyjnych cen. Twoja firma nigdy więcej nie musi mieć problemów z przechowywaniem danych. Zaufaj fachowcom i wybierz rozwiązanie jutra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*