Kupno pierwszego mieszkania- na co zwracać szczególną uwagę oraz jak mądrze wydać zaoszczędzone pieniądze na własne, upragnione cztery kąty

W życiu każdego młodego człowieka nadchodzi moment, gdy pragnie zakupić mieszkanie. Własne mieszkanie to inwestycja na długi czas, niezwykle istotne jest wiec, żeby mądrze wydać uzbierane pieniądze na ten cel. Kiedy decydujemy się na zakup mieszkania od dewelopera powinniśmy wcześniej sprawdzić dokładnie czy prowadzi uczciwą działalność jak również czy prawidłowo wywiązuje się z umów, które zawarł z klientami.

więcej

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle ważne jest też dokładne przeczytanie umowy i sprawdzenie informacji na temat ewentualnych opłat od dewelopera w razie nie dotrzymania terminu zdania mieszkania. Jeżeli kupujemy pierwsze mieszkanie, dobrze jest zainteresować się programem dofinansowywania. Nie ważne, czy zainteresowały nas nowe mieszkania stare miasto (więcej) bądź ciche obrzeża Wrocławia, możemy otrzymać tego typu dofinansowanie (dofinansowanie do pompy ciepła) jeśli kupujemy mieszkanie od dewelopera a także cena nie przekracza określonej wartości.

Jest to wspaniałe rozwiązanie do młodych osób, które chciałyby iść na swoje i zamieszkać w pięknym mieszkaniu, bez przymusu wiązania się z kredytem na długi czas. Podczas wyboru odpowiedniego mieszkania bardzo ważna est jego lokalizacja. Nierzadko nowe bloki budowane są z dala od punktów usługowych i sklepów co może sprawić kłopoty mieszkańcom.

Dobra lokalizacja to otwierające się sklepy i lokale użytkowe Wrocław a także pozostałe duże miasta to lokalizacje, w których nie musimy bać się, że lokale przy nowych blokach nie będą wykupione i będziemy skazani na długie wędrówki do sklepu albo na pocztę. Dobrze jest też zaznajomić się z planem zagospodarowania wybranego terenu, ponieważ przez lata budowania naszego bloku mieszkalnego może tam powstać wiele niechcianych obiektów.

Może zdarzyć się tak, że wykupimy mieszkanie z pięknym widokiem, natomiast za kilka miesięcy widok ten zasłoni nam wielki biurowiec lub powstanie fabryka. Zakup mieszkania powinien być dokładnie przemyślany. Warto wybrać najlepszą lokalizację jak również polecanego dewelopera, by móc cieszyć się ładnym widokiem ze swojego mieszkania, w którym zapewne spędzimy kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*