Gdy wybieramy kuriera, na jakie rzeczy zwracamy uwagę? Co może zaś spowodować, iż zrezygnujemy z danej usługi?

Wybór firmy kurierskiej, jakiej powierzymy wysyłaną przesyłkę, to nie jest tak łatwe zadanie. Zanim przed naszym domem pojawi się kurier, należy się upewnić, które kryteria często decydują w zakresie dobrej współpracy i satysfakcji z wykonanych usług.

Co właściwie decyduje o wyborze kuriera? W głównej mierze dwa czynniki, jest to cena jak również czas realizacji. To w sumie bardzo zrozumiałe, bo każdy klient chciałby, żeby paczka dotarła do celu natychmiast, a i do tego najlepiej, jakby było to za darmo. Oczywiście to nierealne, dlatego też trzeba wybierać takie usługi kurierskie, które rzeczywiście okażą się najbliższe tego ideału. Tak samo istotna dla klientów jest niezawodność takich usług.

kurier

Autor: Gideon Tsang
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno więc o wiele łatwiej o spokojny sen, gdy jesteśmy pewni, że przesyłka trafi na 100% do adresata. To są najważniejsze czynniki, na podstawie których decydujemy się na konkretnego kuriera. Jak natomiast kurier może nam się narazić? Pośród błędów często popełnianych przez kurierów wymieniane jest uszkodzenie lub zgubienie paczki (przejdź do strony paczki niestandardowe) – sprawdź ofertę Patron Service . To nic dziwnego, tym bardziej jak zniszczone lub zgubione zostają cenne przedmioty. Tak samo surowo ocenia się za długie terminy realizowania usługi, a to wcale nie jest dziwne, bo kto lubi zbyt długo oczekiwać na prezenty? Równie źle postrzegane są niedogodności wiążące się z nieudanymi próbami skontaktowania się z biurem firmy kurierskiej. To na pewno istotne, gdy są jakieś kłopoty. W takim wypadku nic tak nie uspokaja, jak bezproblemowy kontakt oraz miła ale też kompetentna osoba, po drugiej stronie, która potrafi sprawnie rozwiązać nasze problemy.

A gdy już dojdzie do jakiejś katastrofy, przykładowo, gdy taka przesyłka kurierska zaginie i nie zostanie odnaleziona, to czy jest to jedyny powód, aby zrezygnować z usług takiej firmy? Jak widać na podstawie różnego rodzaju badań, najważniejszą przyczyną rozstania jest często to samo, i nie ma tu zaskoczenia – dowiedz się więcej. Główne grzechy to niedotrzymanie terminu lub uszkodzenie czy zagubienie naszej bezcennej przesyłki. Rzeczywiście, nic w tym dziwnego, iż ciężko zaufać przewoźnikowi, który zgubi naszą przesyłkę. Boimy się, że to zdarzy się jeszcze raz, więc dla pewności oraz spokoju wybieramy kogoś innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*