Upewnij się kiedy jest pora na likwidację auta.

Obecnie na polskim rynku jest ogromna liczba firm, które trudnią się kasacją i złomowaniem pojazdów, które nie nadają się już do użytku w ruchu drogowym albo z powodu swojego ”stażu” nie mogą już dłużej poruszać się po drogach. Bez kłopotu możemy je odszukać w sieci, bo mają nie tyko swoje strony-wizytówki, ale również wrzucają sporo ogłoszeń i ofert skupu części, złomowania, i natychmiastowej płatności gotówką.

Złomowanie pojazdów

Autor: Scott.Symonds
Źródło: http://www.flickr.com
organizacje z tej branży wyrosły jak grzyby po deszczu, ponieważ złomowanie samochodów jest obowiązkiem wynikającym z ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji więc by legalnie pozbyć się nie nadającego się do niczego samochodu, po prostu należy go zezłomować. Oczywiście firma przyjmująca gruchota powinna wystawić klientowi właściwe zaświadczenie.

Firmy naprawdę często dbają o to, by transakcja była korzystna dla obu stron, a dzięki temu, że oferują też wstępną wycenę pojazdu telefonicznie lub mailowo, możemy zrobić sobie wstępne rozeznanie wśród garstki firm i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Konieczne jest, byśmy podali typ auta, jego markę, model, rocznik, parametry techniczne (najlepiej uzupełnione o zdjęcie). A jak najszybciej znaleźć auto-szrot w pobliżu naszego miasta? Warto wpisać frazę „kasacja” z blisko leżącym większym miastem, na przykład: „kasacja pojazdów Bydgoszcz” lub „kasacja samochodów Warszawa”, aby uzyskać naprawdę dużą ilość pozycji.

Złomowanie pojazdów

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com
Warto poszukać takiej firmy, która organizuje własny transport auta do stacji demontażu pojazdów. Jeżeli szukamy możliwości złomowania w Małopolsce, fraza „złomowanie pojazdów Kraków” będzie zdecydowanie trafniejsza. Naturalnie, należy wziąć pod uwagę to, że w różnych zakątkach Polski i różnych miastach ceny będą różne. Za takie działania jak kasacja samochodów Warszawa może płacić trochę lepiej niż miasteczka z północno-wschodniej części Polski, lecz już Poznań, Toruń albo złomowanie samochodów w Poznaniu powinny mieć ceny na zbliżonym poziomie.

Jeżeli przed nami złomowanie pojazdów Łódź może mieć najwyższe ceny ze względu na sporą konkurencję w tej dziedzinie, jednakże zwróćmy też uwagę na to, żeby skupić się nie tylko na tym, co otrzymamy w zamian, ale także na dokumentach – zaświadczeniu o przyjęciu pojazdu do Stacji Demontażu Pojazdów, które jest podstawą do wyrejestrowania pojazdu w Wydziale Komunikacji, unieważniony dowód rejestracyjny naszego auta i tablice rejestracyjne i kartę pojazdu, jeśli ją mieliśmy.

Jeśli zaintrygowały Cię opisy w naszym tekście, to wejdź w podany link oraz czytaj jeszcze (http://www.marexopony.pl/) szczegółowych wiadomości.

Więcej na . Otrzymane papiery pozwolą również na rozwiązanie umowy z ubezpieczycielem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*