Jak przewodzić świadomy tryb życia?

Troska własne o zdrowie polega na zdrowym stylu życia, innymi słowy regularnym wysiłku cielesnym, zdrowym żywieniu, właściwym śnie i co jakiś czas wizycie u lekarza w celu przebadania się.

Zakład stolarski

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Zdrowa dieta suta jest w owoce a także jarzyny i ma ograniczoną ilość tłustych potraw. Najrozsądniej dietę ułożyć z lekarzem, lub ekspertem od diety. Należy na dzień wypijać 2-3 litry wody. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie filtrów umożliwiających uzdatnianie wody (producent urządzeń i maszyn czyszczących – Geowell Polska). Regularny wysiłek fizyczny czyli jogging, jazda na bicyklu, siłownia etc. To bardzo istotne dla naszego wigoru. Pomimo, iż coraz to mniej ludzi regularnie ćwiczy to jednak osoby dbające o wigor muszą regularnie ćwiczyć.
jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromnie istotny w trosce o wigor jest też dobry sen. To kto jak wiele potrzebuje SPAnia jest rzeczą indywidualną, lecz większa część osób śpiących krócej aniżeli 6h na dobę ma problemy z koncentracją, cały czas są zmęczone, mają złe samopoczucie i ogólnie odbija się to na ich zdrowiu. Ważne są również regularne odwiedziny u medyka jak też zachowanie higieny w domu. To ważne zwłaszcza jeżeli idzie o alergików. W ich wypadku warto zainwestować w tzw. odkurzacze przemysłowe (czytaj więcej). Na nieszczęście nawet wykorzystując wszelkie wytyczne dobrego zdrowia nie gwarantuje to sukcesu. Czasem człowiek nie ma wpływu na swe zdrowie bez względu na to jakby o nie zadbał. Dla przykładu choroby genetyczne i tak pojawić się mogą bez względu na to jak gorliwie troszczy się się o zdrowie.

Powszechnie wiemy, iż o zdrowie musimy troszczyć się bo czasami już nie da się go odzyskać, jednak mimo to ciągle mnóstwo osób lekceważy swoje zdrowie i wiedzie niezdrowy styl życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*