Co jest bardziej pożądane? Praktyczność czy wygląd? To kwestia bardzo ważna pod kątem urządzania każdego mieszkania

Wieczny dylemat wielu osób: kupić coś modnego, lecz mało praktycznego czy raczej praktycznego, lecz nie do końca modnego. Nie zagłębiając się za bardzo w zagadnienia finansowe powinniśmy wiedzieć, że jedna, jak i druga opcja niesie za sobą niebezpieczeństwa, ale i szanse. Jeśli jednakowoż marzymy o solidności, to jednakże nie rzucajmy się tylko na modne rzeczy, bo możemy się srogo zawieść. Jednocześnie, jeśli stawiamy wyższość wyglądu na wygodą, to wtedy można pomyśleć o różnych eksperymentach. Niemniej, czy to korzystne? Czy właściwie warto tak robić?

Jak wykończyć sofę

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP

Wiele osób musi się spotkać właśnie z tym problemem. Nabywa coś, co jest naprawdę niezwykłe, ale jest nieprzydatne do użycia. Jak stoi to prezentuje jak coś wspaniałego, ale okazuje się w rzeczywistości, że jest to zwykły eksponat jak w muzeum. No tak, ponieważ korzystniej go nie dotykać, ponieważ może się zepsuć. Takie błędy czynimy w każdym pomieszczeniu. Zamiast zakupić solidne narożniki do pokoju gościnnego, to my się zdecydujemy na zupełnie bezsensowne, aczkolwiek ładne fotele, w jakich nie da się siedzieć ().

Pamiętajmy więc, iż jak pragniemy coś ciekawego do domu i funkcjonalnego, to użyteczność musi być najważniejsza (). Natomiast jeśli pragniemy mieć coś wspaniałego i designerskiego w naszym domu, to droga wolna, możemy przecież wybrać wspaniały obraz. Spełniać on będzie funkcję dokładnie taką, jaką ma spełniać, czyli elementu estetycznego, który nie służy do leżenia czy siedzenia, ale kontemplowania. Pamiętajmy o tej istotnej zasadzie, ażeby nie czuć później rozczarowania, który obawiał się będzie na wielu płaszczyznach, wśród których prym będą niosły strata finansowa oraz niezadowolenie.

Z jednej więc strony coś, co można określić jako nieudany zakup, a dodatkowo pozbycie się znacznej części gotówki, jaką przeznaczyć można było zupełnie lepiej.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie interesujący, to kliknij tutaj – to pełna notka, która także zawiera intrygujące dane.

Aby nie doprowadzić do takiej okoliczności pamiętajmy tą mądrą i jakże prawdziwą zasadę, że jeśli myślimy o kwestii estetycznej, to można nabyć jakiś dodatek: obraz, eksponat, wazę, lecz kiedy dochodzi do kwestii bardziej praktycznych i estetycznych, to zawsze, na pierwszym miejscu musi być nasza wygoda. Kupujmy więc rzeczy użyteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*