Na pewno opłaca się sprowadzać produkty z Chin

Respektujemy Chiny, bo to szybko rosnąca gospodarka, która za jakiś czas będzie pewnie na pierwszym miejscu. Wiadomo: ludzie zamieszkujący Chiny są generalnie nadal raczej niezamożnym społeczeństwem, ale pamiętajmy, że jeszcze niedawno Chińczycy głodowali, a więc progres jest godny naszego respektu. Ciężko zatem nie doceniać Chińczyków, zwłaszcza, iż w ostatnich latach zauważyć można, że typowo chińskie towary już nie są wcale słabe. Na przykład spółka Lenovo idealnie obrazuje chiński sukces.

kartony z papierami

Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

I tutaj trzeba postawić zasadnicze pytanie: jak jakoś tam, choćby odrobinę, zarobić na rozwoju tego ogromnego kraju? Istnieją naprawdę ciekawe alternatywy. Nawet typowy studenciak jest w stanie zarabiać na Państwie Środka!

Przecież niemalże każdy z nas mógłby sprowadzać towary z chin – należy posiadać wymagane środki finansowe, a do tego sprawdzonego dostawcę. Jeśli dopiero zaczynamy importować towary z Chin mamy święte prawo nie mieć większego pojęcia, którzy Chińczycy są OK, a którzy najzwyczajniej nieco psują bardzo pozytywny wizerunek Chińczyków na arenie międzynarodowej.

Zaintrygowały Cię treści opracowane w tym poście? Czujesz jednakże niedosyt? Więc namawiamy do kolejnej witryny – naciśnij tu pieczątki łódź i przeloguj się tam.

Na szczęście na chińskich serwisach zakupowych idzie bez najmniejszego problemu dokładnie oblukać sprzedawcę, no to akurat nic wielce problematycznego. Bardzo cieszy, że chińskie towary są coraz porządniejsze, choć inna sprawa jest taka, iż w sumie Chiny są coraz droższym krajem, to jasne.

Regały paletowe

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże w dalszym ciągu taka zwykła chińska hurtownia internetowa, a naprawdę sporo ich działa, oferuje świetne laptopy, odzież albo zabawki w coraz porządniejszej jakości, ale za te pieniądze o których w powiedzmy Polsce moglibyśmy tylko zamarzyć. Co prawda błyskawiczny wzrost importu negatywnie działa na naszą gospodarkę, ponieważ nasza produkcja jest mniej konkurencyjna cenowo, lecz bądź co bądź ciężko nie zauważyć, że właśnie tak funkcjonuje wolny rynek. No inna kwestia to oczywiście to, iż na wszystkie produkty z Azji jest naliczane cło oraz pozostałe podatki. Zatem zysk będzie mniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*