Co można robić po ukończeniu studiów prawniczych? Jak kształtuje się droga do zawodu prawników?

Zawody prawnicze cieszą się uznaniem i szacunkiem, a studia na kierunku prawo uchodzą za jedne z najbardziej skomplikowanych i najbardziej wymagających.

Studia dla przyszłych prawników zajmują pięć lat. Jednolite studia magisterskie prowadzone są na licznych uniwersytetach, a również uczelniach prywatnych, w takich miastach jak Poznań, Lublin, Łódź, Gdańsk czy Białystok. Na jednolitych studiach magisterskich studenci zgłębiają między innymi przepisy prawa karnego i cywilnego. Zgłębiają problematykę prawa administracyjnego, międzynarodowego czy gospodarczego. Dużo miejsca w planie zajęć zajmują przedmioty powiązane z prawem formalnym. Konieczne jest zaliczenie egzaminu z postępowania cywilnego, procedury karnej oraz procedury administracyjnej.

prawo

Autor: Michael Vadon
Źródło: http://www.flickr.com

Przyszli prawnicy powinni odróżniać się umiejętnością zapamiętywania, a także umiejętnością logicznego myślenia, wnioskowania, kojarzenia faktów. Przyszli eksperci prawa muszą nauczyć się podczas studiów wielu przepisów, a co więcej dowiedzieć się, jak należy stosować określone artykuły i paragrafy do określonych, wybranych sytuacji, stanów faktycznych – dowiedz się więcej. Nieodzownym elementem studiów są praktyki studenckie. Idealnym miejscem do nabywania doświadczenia jest kancelaria radcy prawnego, adwokata, a także jednostki prokuratury czy sądy.

Magister prawa ma wiele możliwości edukacyjnego rozwoju i wiele ścieżek kariery do wyboru. Po pierwsze ma możliwość wybrania jednej z dostępnych aplikacji prawniczych. Powinno się wskazać aplikację adwokacką, radcowską, komorniczą, a także sądową i prokuratorską (poprzedzone ogólną). () Aplikacja trwa średnio 3 lata i składa się z dwóch komponentów: praktyk oraz zajęć teoretycznych. Przykładowo miejscem praktyki i odbywania aplikacji aplikanta radcowskiego będzie kancelaria radcy prawnego.

Obecnie oceń sól drogowa cena ten tekst, który jest bardzo zajmujący. Wykonaj to już w tym momencie! Przekonasz się, że rzeczywiście należy to zrobić!

Kandydaci na sędziów i prokuratorów zgłębiają wiedzę w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Bez względu na to, czy aplikant mieszka w Gdańsku, czy jego miejsce zamieszkania to Wrocław, musi na zajęcia z reguły na miesiąc jeździć do Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*