Współczesnemetody izolacji w budownictwie.

Początkowy etap budowy miejsca zamieszkania kończy się położeniem dachu. Co dokładnie za tym idzie, też i izolacja dachu przed wpływem przeróżnychskładników atmosferycznych. Istnieją dwa rodzaje izolacji: poprzez położenie wełny mineralnej tuż przy poddaszu czypoprzeznatrysk pianki poliurentanowej.

Pianka budowlana

Autor: Porotherm
Źródło: Porotherm
Ta najnowocześniejsza metoda izolacji cieplnej nie jest jeszcze popularna w Polsce na tyle dobrze, aby każdy mógł ją polecić. Spełnia jednak zdumiewające właściwości termoizolacyjne a także hydroizolacyjne. Natrysk pianki poliurentanowej robi się z dwóch ciekłychelementów: poliolu i dodatkowo izocyjanianu – . Oba składniki są zagrzewane do przepisywanej temperatury w specjalnym urządzeniu spieniającym, a później zmieszane ze sobą w tzw. głowicy natryskowej, na sam koniec pod wysokim ciśnieniem zostają rozpylone na izolowaną pokrywę.

Tego typu natrysk może być zastosowany w środku na ścianę czy sufit, a także na zewnątrz budynków np. na dachach. W chwili, kiedy natrysk wykorzystujemy na zewnątrz dobrze jest go ochronić przed promieniowaniem UV. Piankę rozróżnia m.in.

Inne, też bardzo zajmujące szczegółowe omówienie opisywanego zagadnienia odnajdziesz w tym miejscu. Zobacz koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

to, iż jest nieszkodliwa dla środowiska, ma bardzo dużątrwałość i szczelność na faktory chemiczne, pleśń i grzyby oraz znakomitą przyczepność do różnego rodzaju podłoży. Co więcej jest łatwa w nanoszeniu, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Kolejnymi zaletami jest to, że dzięki piance następuje prędka termorenowacja oraz hydroizolacja oraz to, iż piankę można położyć na zużyte podłoże bez wcześniejszego likwidowania – więcej na: .

Koszty natrysku to mniej więcej 43 zł/m2 do 52 zł/m2 w zależności od tego jaką grubość pianki dobierzmy. W koszt zostaje wliczona zarówno gwarancja na okres 10 lat. Izolacja natryskowa pozwala zaoszczędzić i istotnie obniżyć koszty utrzymania obiektów na poprawnym poziomie wilgoci oraz w właściwej temperaturze.

Podsumowując, jest to inwestycja na wiele lat, bo materiał jest niebywale trwały. Wskazane jest aby zastanowić się więc nad tym, czy standardowe materiały termoizolacyjne zachowają te same parametry co pianka przez przynajmniej połowę tego okresu czasu, czy lepiej byłoby zdecydować się na pewność i 100% jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*