Meble łazienkowe – które będą najlepsze?

Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu. Dbamy tam o swoją urodę, relaksujemy się po całym dniu oraz znajdujemy chwilę dla samego siebie. Kluczowe jest, żeby łazienka była prawidłowo urządzona – to niewielkie zwykle pomieszczenie trzeba zaprojektować tak, żeby korzystanie z niego było praktyczne oraz przyjemne. Odpowiednio dopasowane meble dopełnią aranżację oraz ułatwią utrzymanie w łazience porządku.

umywalka

Autor: Marmorin Studio Design
Źródło: Marmorin Studio Design
Nim zakupimy meble łazienkowe musimy rozważyć, jakie części wyposażenia są w łazience niezbędne, ile zabiorą przestrzeni i ile tak naprawdę pozostanie miejsca na szafki oraz półki. Nie zapominajmy, iż żeby korzystanie z mebli było w pełni komfortowe, szuflady oraz drzwiczki muszą otwierać się bez oporu do samego końca, konieczny jest zatem pewien zapas wolnego miejsca dookoła nich – łazienkowe.

Jeśli nie ma możliwości, aby w łazience wstawić wolnostojące szafki, zawsze można zdecydować się na praktyczne rozwiązania, polecane zwłaszcza do niewielkich pomieszczeń. Hitem są szafki pod umywalkę, które pozwalają wykorzystać przestrzeń z pozoru nie do zagospodarowania – pełen wybór ofert. Współczesne umywalki mogą być przytwierdzane na specjalnym blacie (wówczas zdobywamy dodatkową przestrzeń na przybory toaletowe) lub wolnowiszące, lecz nie wymagają montażu rozbudowanego systemu syfonów i rur, dzięki czemu miejsce pod umywalką wspaniale nadaje się na zamontowanie wąskiej szafki z półkami, lub systemu szuflad.

Meble łazienkowe to jednak o wiele więcej niż szafki pod umywalkę – jeżeli brakuje nam miejsca, aby ustawić meble na posadzce, wybierzmy szafki, które można powiesić na ścianie.

Chcesz bardziej zbadać prezentowany tutaj problem? Jeśli tak, zobacz szczegóły (http://www.orson-przeprowadzki.wroclaw.pl/oproznianie-oraz-utylizacja-starych-rzeczy/) podobnych tekstów. One też opisują tę kwestię.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy dodatkową przestrzeń na przechowywanie kosmetyków czy ręczników, nie ograniczając sobie miejsca. Mnóstwo wiszących szafek łazienkowych posiada drzwiczki z wbudowanym lustrem, nie trzeba więc kłopotać się, gdzie powiesimy lustro, jeżeli w jego miejscu zawiśnie szafka.

Nim wybierzemy meble do łazienki, rozważmy, jak wiele przedmiotów planujemy trzymać w łazience i dostosujmy pojemność szafek do naszych potrzeb. Pilnujmy również, aby meble były ładnie wykonane, z materiałów, odpornych na wilgoć. Dzięki temu przez wiele lat będziemy mogli cieszyć się pakownymi, wygodnymi w użytkowaniu i atrakcyjnymi wizualnie meblami łazienkowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*