Zanim zakupisz plac na którym zbudujesz dom, zatrudnij geotechników do analizy właściwości gleby

Wszędzie tam, gdzie pojawia się nowy budynek, np. mieszkalny lub większy obiekt rodzaju mostu, badania geotechniczne są niezbędne.

Dlaczego przed wybudowaniem domu powinieneś naradzić się ze fachowcem od geotechniki?

Plac budowy

Autor: Allagash Brewing
Źródło: http://www.flickr.com

Firma geotechniczna, której polecisz przeanalizowanie posesji, na której masz plan postawić cztery ściany da Ci odpowiedź na ważne problemy. Specjalista sprawdzi zawartość gleby. Z tą wiedzą ustrzeżemy się przed powszechnymi problemami jakimi są pękające elewacje bądź opadające podwaliny. Powstałe defekty często są już nieodwracalne. Warto więc zapłacić w fachowca, który przeprowadzi analizy – . Na pewno nie mają wyboru właściciele działek ulokowanych na skarpie, lub kiedy zamierzają zbudować spiżarnię pod ziemią. Także znaczącą informacją jest czy ziemia na której planujemy budowanie nie jest obszarem nasypowym – takim gdzie były w przeszłości doły, które zostały przysypane.

Nie ociągaj się – jeżeli zaintrygował Cię nasz tekst, to zachęcamy Cię do przejścia do serwisu autora (http://www.efektywniej.pl/badania-i-ekspertyzy-termowizyjne/), żeby obejrzeć kolejne niesamowite wiadomości.

Firma zatrudniona przed zakupem nieruchomości może ustrzec nas przed wieloma późniejszych wydatków. Gdy ich opinia ujawni niekorzystną glebę pod konstrukcję budynku, możemy zrezygnować z kupna placu. Dzieje się tak w przypadku, gdy wody gruntowe mają zbyt wysoki stan i łączyłoby się to z drogim odwadnianiem ziemi lub gdy konieczna jest wymiana podłoża lub jego wzmocnienie. Wszystko to sprawia, że nawet tania nieruchomość w przyszłym czasie generuje na tyle wysokie koszty, że jej nabycie staje się nierentowne. Również teren w którym wcześniej występowały powodzie nie jest posesją polecaną pod budowę. Wiadomości, które nas interesują firma geotechniczna uzyskuje przez zrobienie otworów w ziemi, ich ilość zależy od powierzchni działki. W rezultacie przeprowadzonych odwiertów uzyskujemy informację, w której zamieszczony jest charakterystyka terenu, jego położenie, forma, konstrukcja, warunki gruntowe, jak również wodne. Na zakończenie dostajemy podsumowanie – geopartners.pl.

Wyniki analizy geotechnicznej to ważna informacja dla projektanta
Otrzymane dane posłużą konstruktorowi na ustalenie wielkości podbudowy czy z jakich materiałów musi skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*