Materiały do postawienia nagrobków. Wszystko, co należy wiedzieć

Pewne zakłady kamieniarskie traktują kamieniarstwo jako prawdziwą sztukę i dają temu wyraz w swoich aranżacjach. Troszczą się o to, żeby firmowane przez nich projekty odznaczały się niespotykanym wzornictwem oraz ładnym wykończeniem. Polskie nekropolie z każdym rokiem ulegają zmianie i budzą zaskoczeniem coraz ciekawszym doborem kształtów i barw płyt nagrobnych. Który kamień wybrać i w jakim czasie stawiać płytę?

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo przedsiębiorstw spod szyldu kamieniarstwo Warszawa przygotowuje nie tylko estetyczne płyty na zamówienie, ale także zanim podejmiemy decyzję służy pomocą oraz gwarantuje bogaty obszar usług związanych z szeroko pojętym kamieniarstwem – uzupełnianie liternictwa lub remonty nagrobków (ile kosztuje kamieniarstwo w Warszawie). Czasem można wykonać kilka prac, żeby nadać płytom jakiś styl. Możemy to uzyskać poprzez ładne dodatki, jak na przykład kamienne wazony nagrobkowe, lampiony na nagrobki czy zdjęcia portretowe. Kamieniarstwo Warszawa ma bardzo pokaźne – konkurencja wśród firm w stolicy jest bardzo duża, więc najlepsze firmy wytwarzają płyty w szerokiej gamie naturalnych tworzyw, lecz najczęściej robią płyty z granitu oraz z marmuru i piaskowca, szczególnie nagrobki dziecięce – nagrobki dziecięce Borkowski.

Nie ociągaj się! Jeśli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj również cena soli drogowej inne treści na wybrany temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Marmur, ze względu na jego cechy i nasz klimat, używany jest dość rzadko jako materiał budulcowy nagrobków, bo zbyt szybko ulega erozji. Granit natomiast jest dość powszechny. Wysoka wytrzymałość i najwyższa jakość, z której już od wielu lat słynie granit i jego walory wizualne i cechy estetyczne, przysparzają mu sporej ilości fanów, a także sprawiają, iż materiał ten znajduje bardzo dużo zastosowań. Najczęściej używany jest właśnie granit – produkt bardzo trwały, niezależnie od pochodzenia. Poza marmurem i granitem pojawia się dodatkowo piaskowiec. Kamień ten też jest doskonałym materiałem na pełnowymiarowe krypty albo nagrobki dziecięce, jednak wymaga sporo pielęgnacji.

Wśród kamieniarzy krąży kilka różnych opinii jeżeli chodzi o czas postawienia pomnika. Przyczyną jest pracująca ziemia, która potrzebuje czasu na optymalne uklepanie i stwardnienie. Część osób uważa, iż minimalny czas od pochówku do postawienia grobu to 6-12 miesięcy. W przypadku, gdy nagrobek instalowany jest na piwnicy, nie ma potrzeby odkładania jego montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*