Czym są, jak działają oraz do czego służą centrale telefoniczne

Centrala telefoniczna składa się z określonych urządzeń, jakich celem jest łączenie abonentów sieci telekomunikacyjnej. Centrale telefonicznie tworzą się z różnych urządzeń komutacyjnych, jakie przyczyniają się do prawidłowej pracy centrali. Są one odpowiedzialne za zestawianie telekomunikacyjnych połączeń. Ważnym fragmentem centrali telefonicznych jest łącznica telefoniczna, za sprawą której osiągane są połączenia.

telefonia

Autor: Per Åström
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz możemy wypunktować dwa typy łącznic telefonicznych – bezpośrednią oraz także pośrednią.wejdź do serwisu rejs ostróda elbląg rejs ostróda elblągŁącznica bezpośrednia kieruje procesami łączeniowymi z centrali bez pomocy innych urządzeń. Za to łącznica pośrednia gromadzi wiadomości łączeniowe za sprawą układów rejestrowych. () W skład wyposażenia łącznic wchodzi sporo ważnych elementów, w szczególności sieć dróg połączeniowych, zaopatrzenie liniowe, i także urządzenia sterujące. Do tego możemy jeszcze wyróżnić łącza abonenckie (które są łączami dwukierunkowymi), łącza liniowe (które zawierają subiektywne zaopatrzenie łącza przyłączonego do łącznicy) oraz także łącza międzycentralowe (jakie są zarówno łączami dwukierunkowymi, jak również jednokierunkowymi) – Debesis Sp. z o.o.. Łącznice dzielą się także na łącznice ręczne oraz automatyczno-elektromagnetyczne. Dodatkowo zdołamy także przytoczyć łącznice automatyczne-cyfrowe oraz automatyczne-elektroniczne. Obecnie centrale ręczne nie są już raczej napotykane, w dzisiejszych czasach centrale funkcjonują automatycznie, co sporo ułatwia i ożywia ich pracę.

firma

Autor: istock
Źródło: istockphoto.com
Centrale telefoniczne mają rozmaite modele zasilania, takie jak zasilanie elektroenergetyczne, zasilanie sygnałowe sygnalizacji, i także impulsowe. Dodatkowo prąd dostaje się również z tak zwanej siłowni. Jest to prąd stały nieodzowny do zasilania różnych urządzeń telekomunikacyjnych. Z kolei prąd przemienny jest wytwarzany poprzez przetwornice sygnałowe, tyrystorowe, i także tranzystorowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*