Typy specjalistycznych szwalni przystosowanych do potrzeb naszym rynku

Stosunkowo niedawno wiele firm odzieżowych produkowała odzież zagranicą z powodu oszczędności finansowych. Obecnie sporo firm odzieżowych przenosi fabryki i szwalnie z powrotem do kraju.

Konsorcja tekstylne wycofują się z Chin, bo chociaż jeszcze niedawno produkcja odzieży w tych rejonach świata gwarantowała stosunkowo niezłą jakość przy niskich cenach, obecnie jest inaczej. Kłopot w tym, że w ostatnich latach opłaty bardzo wzrosły, zwłaszcza koszty pracy. Wychodzi na to, iż racjonalniej wyjdą te koncerny, jakie zlecą zlecenia szwalniom miejscowym, dzięki czemu szwalnie odzieży będą dość dobrze działać.

Czytaj .

Źródło: http://futureblog.pl

Istnieją szwalnie, jakie nastawione są na produkcję kołder, pościeli, narzut czy obrusów dla hoteli i pensjonatów czy szpitali. Takie wyposażenie (zobacz: sprzęt kosmetyczny) bardzo często ma wyhaftowany symbol, a zamówienia są duże i idą w tysiące sztuk. Szyte są wszelkie wersje kolorystyczne, lecz zwykle jest tylko jeden wykrój – kliknij więcej na ofertę szwalni. Szwalnie pościeli lub obrusów też muszą charakteryzować się sporym zapleczem maszynowym, bo z rulonu materiału wykraja się ogromne kawałki, które są ze sobą łączone albo są obszywane lamówką.

Pewne szwalnie szyją tylko fachową odzież, np. roboczą (ze wskazaniem na pracę w trudnych warunkach), ze wzmocnionymi elementami (kolana), z materiałów dobrze zabezpieczających. Rękawice robocze tego rodzaju też powinny mieć solidne wzmocnienia. Szwalnie te muszą dysponować specjalnymi maszynami do skór i tkanin twardych. Szwalnie odzieży do uprawiania sportów przeżywają obecnie boom, bo kolekcje odzieży tego rodzaju i miejsca, jakie je sprzedają, mnożą się jak grzyby po deszczu, bo bycie fit jest po prostu cool. Są także szwalnie, jakie specjalizują się w szyciu bielizny. Posiadają profesjonalne maszyny do szycia detali i wykończeniówki.

Na przeniesienie produkcji miały wpływ nie jedynie aspekty płacowe, lecz również to, że nie ma już podziału na kolekcję wiosna-lato i jesień-zima. Sezonów wypuszczania nowej kolekcji odzieży jest znacznie więcej, jest również bardzo dużo kolekcji pomiędzy sezonami, lecz produkuje się ich mniejsze ”nakłady”. Ponadto ludzie coraz większą wagę przywiązują do odzieży produkowanej w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*