Nie wszyscy lubią przytulne mieszkania które dekorujemy ładnymi firankami i drobnymi bibelotami dobierając do całości dywanik w tym samym kolorze. Wielu zafascynował nowy styl, który na pewno podbije serca ludzi z wyobraźnią.

Jak to najczęściej bywa z nowościami , styl zapoczątkował się przypadkowo. Nieużywane powierzchnie po byłych fabrykach zaczęto remontować na mieszkania. Wiadomo, że takie pomieszczenia odznaczają się dużymi i wysokimi halami i właśnie to stanowiło fundament nowego stylu.

styl industrialny

Autor: Bremer Büros Hilmes Lamprecht Ar
Źródło: Bremer Büros Hilmes Lamprecht Architekten
To dlatego współcześnie styl industrialny odznaczają wysokie i otwarte pomieszczenia, chłodno i bez przepychu zaakcentowane jak też pozbawione nieprzydatnej dekoracji. Akcent chłodności miał zostać otrzymany przez użycie szarych i jasnych odcieni , jak i takich przypominających przybrudzone barwy żółte czy czerwone. Z czasem wykreował się popyt na meble industrialne, a styl zdobył aprobatę i uznanie naprawdę dużej społeczności . Są to niebywałe kolekcje prostych mebli, wykonane z zachowaniem wielkiej surowości . Chociaż meble industrialne sprawiają pozór zniszczonych czy po prostu mówiąc dotkniętych upływem czasu, idealnie harmonizują się właśnie w wysokich, wielkich pomieszczeniach którym nadają nie tylko znamienny styl, ale także i bardzo pełen tajemniczości klimat. Idealnie do stylu industrialnego nadają się też meble z recyklingu. U nas na ten czas to ciągle nowość i w pewnym sensie awangarda , ale oczarowanych tym właśnie innowacyjnym stylem ciągle przybywa. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ projektowane są one przez najwspanialszych projektantów, których pomysłowość nie zna granic. Będąc zaintrygowanym tym stylem wskazane jest podjąć próbę stworzenia takiego mebla z recyklingu według swojej koncepcji. Więcej przeczytasz tu: meble z metalu w ofercie.

To nie wyłącznie ogromna frajda, ale również wyzwanie, aby z rzeczy nieużywanych zrobić coś, co zachwyca . Należałoby podjąć próbę , być może gdzieś głęboko we wnętrzu drzemie w każdym z nas uśpiony twórca. W tym przypadku starczy drobinka wyobraźni i sprawne dłonie.ogrodzenia (więcej Anotis z Wrocławia)Jeżeli jednak brak nam takiej odwagi lub choć sprawności , można kupić taki bibelot, który będzie jedyną w swoim rodzaju dekoracją naszego mieszkania. Bo co jak co, ale meble z recyklingu umiejąfascynować pomysłowością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*