ABC kuchennej aranżacji

Niewielka kuchnia ma tę zaletę, że nie będziesz przebiegał w niej zbyt wielu kilometrów w poszukiwaniu artykułów. By wygodnie wyposażyć małą kuchnię, czasem musimy się jednak nagimnastykować. Efekt może być znakomity. Aranżacja takiej kuchni może być bowiem niezwykle praktyczna oraz ładna. Jakich reguł musimy przestrzegać?

Meble kuchenne

Autor: thekirbster
Źródło: http://www.flickr.com

Dobre szafy na wymiar w Warszawie
Jeśli zabierasz się właśnie za aranżowanie małej kuchni, weź pod uwagę kilka praktycznych zasad dotyczących doboru sprzętów, kolorystyki a także sprzętu AGD. Chodzi o to, żeby użyte materiały a także kolorystyka w minimalnym stopniu ograniczały powierzchnię. Na metraż kuchni najczęściej nie mamy wpływu, niemniej jednak możemy mu optycznie pomóc i zwiększyć.

Dzięki paru kolorystycznym sztuczkom kuchnia wyda się większa aniżeli w rzeczywistości. Ściany przemaluj na jasne odcienie, dzięki czemu stworzysz iluzję większej przestrzeni.

Jeśli żywo zajmuje Cię opisywana w tym materiale sprawa, to ponadto zobacz ofertę w serwisie (hurt.domwina.pl/). Niewątpliwie znajdziesz tam coś atrakcyjnego dla siebie.

Wyeksponowanie jednej ściany przez nadanie jej bardziej zdecydowanego zabarwienia spowoduje, iż kuchnia nabierze głębi. W niewielkiej kuchni warto pomalować listwy podłogowe na jaśniejszy kolor niż ściany. Złudzenie większej przestrzeni uzyskasz dzięki dobraniu jasnego materiału na podłogę.

Pamiętaj, że w małej kuchni wiele dodatków i dekoracji to nie najlepszy pomysł, i to z kilku powodów. Dodatki spowodują, że kuchnia będzie się wydawała ciasna, a poza tym szybko się zabrudzą. Staraj się również ukryć sprzęty kuchenne w szafkach, tak ażeby na blacie było jak najmniej przedmiotów. Dzięki temu nie będzie w kuchni złudzenia chaosu.

Kuchnia z fototapetami na ścianach

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Czy zdecydować się na meble kuchenne na wymiar w Warszawie?
W małej kuchni dobrze jest wyodrębnić strefy na przygotowanie posiłków, zmywanie i przechowywanie naczyń i produktów. Ważny jest dobór mebli. Sprawdzają się wszelkie przeszklenia, które optycznie zwiększą przestrzeń. Warto zainstalować duży, co najmniej 80-centymetrowy blat kuchenny i zrezygnować z otwieranych klasycznie drzwiczek na rzecz żaluzji. W pasie pod ścianą można wtedy ulokować schowki na łyżki, noże i pozostałe przyrządy kuchenne. Sprawdzają się także szafki i stoliki na kółkach. Szafy najlepiej bezuchwytowe lub z dyskretnymi uchwytami.

Gdy urządzamy niedużą kuchnię warto wbić w przeglądarkę wyrażenie: szafy na wymiar Warszawa lub meble kuchenne na wymiar Warszawa. Okno w małej kuchni to skarb. Dzięki niemu w naszej kuchni będzie przestronniej. Z tej przyczyny jeżeli masz widną kuchnię, nie zasłaniaj okna. Dodatkowe informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*