Wykaz popularnych metod na ocieplanie budynków, jakie zalety mają pianki poliuteranowe.

Odpowiednie docieplenie domu ma naprawdę duże znaczenie na późniejsze jego użytkowanie. Dlatego też już w czasie stawiania warto o tym pomyśleć, aby nie bawić się za jakiś czas w niewygodne remonty.

Jeżeli nie dopilnuje się sprawy ocieplenia,

budowa domu

Źródło: flickr.com

to przede wszystkim trzeba będzie znacznie więcej płacić za zimowe ogrzewanie, różnice między wysokością rachunków wynosić mogą nawet sto procent. Oprócz tego ściany i sufity bez ocieplenia będą przepuszczały chłód, więc nawet przy dobrym grzaniu komfort w pomieszczeniach zbyt duży nie będzie. Metod na ocieplanie budynków jest parę, w ostatnim czasie naprawdę dużym zainteresowaniem cieszą się pianki natryskowe. Ich możliwości zastosowania są bardzo różnorodne, gdyż używać je można zarówno do dachów płaskich i spadzistych, ale także stropów, ścian i podług. () Dodatkowo dzięki technologii kładzenia dostaje się jednolitą warstwę bez żadnych łączeń i szczelin, więc zostają wyeliminowane zupełnie cieplne mostki. Poza tym pianki są niezwykle trwałe i skuteczne, dlatego też coraz częściej się po nie zaczyna sięgać. cegła izolacyjna pianką będzie polegać na tym, że na powierzchnię, jaką trzeba zaizolować natryskuje się niezbyt grubą warstwę płynnej substancji. Więcej informacji – izolacjepiankowe.com.pl/. Ta robocza substancja powstaje poprzez zmieszanie izocyjanianu i poliolu, i w krótkim okresie czasu wszystko reaguje, dając w końcowym efekcie naprawdę trwałą i wodoszczelną powłokę.

izolacja

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o dachy ocieplanie polega na tym, że kładzione jest co najmniej trzy warstwy o grubości około 1,5 cm. W wielu przypadkach wystarczy to w zupełności, jednak w praktyce i tak wszystko będzie uzależnione od potrzeb projektu. Ta technologa umożliwia równoczesne położenie nawet dziesięciu warstw, co będzie dawać kilkanaście centymetrów na grubość i wystarcza na największe nawet mrozy. Dużą zaletą pianek jest również ich cena. Ocenia się, że ocieplenie takim sposobem jest nawet kilkadziesiąt procent tańsze, niż na przykład styropianem lub wełną, a z pewnością jest również znacznie praktyczniejsze do kładzenia. W naszym kraju pianki są używane od dwóch dekad i jak na razie bardzo dobrze się sprawdzają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*