Zabezpiecz własny dom przed nadciągającą zimą

Nadal w Polsce na przedmieściach, możemy zauważyć liczne domki wolno stojące, które zostały postawione przed laty. Żyjący w nich ludzie, bez wątpienia otrzymali je po krewnych.

Jeżeli sam żyjesz w takim domu, z pewnością co roku zmagasz się z podwyższonymi opłatami za ogrzewanie. Jednak dzięki zaawansowanym technologiom, możesz coś na to poradzić.

<www>’ title=’<www>’ style=’margin:9px;’/></p>
<div class=
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
sąd

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, nie obejdzie się bez początkowej inwestycji, która zwróci ci się zupełnie na przestrzeni kilku sezonów zimowych. Na początku należy zastosować ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Jest to specjalna formuła, dzięki której ciepłe powietrze z pomieszczenia, nie będzie przedostawać się na zewnątrz, będzie to niezwykle istotne, bowiem dużo tracimy go w końcu na poddaszu. Jeśli nadal w twym domu masz stare, drewniane okna, musisz je czym prędzej wymienić na plastikowe. Bowiem te są o wiele bardziej szczelne, przez co ułatwiają zachowanie właściwej temperatury w środku.
Jednak jak zabrać się za tego rodzaju inwestycje? Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową możesz przeprowadzić osobiście, po zakupie odpowiednich materiałów. Pianka jest do znalezienia w każdym salonie z materiałami budowlanymi. Jednak jeśli chcesz trochę oszczędzić na tym nabytku, warto udać się na giełdę tematyczną. Natomiast wymiana okien jest czynnością bardziej skomplikowaną, należy powierzyć to specjalistom. Właściwą drużynę budowlaną znajdziesz w internecie, używając wyszukiwarki. Tam przecież swoje witryny z zakresem świadczeń i cennikiem ma właściwie każdy fachowiec.

Jeżeli nie chcesz już dłużej przepłacać za ocieplanie, martwisz się już na jedną myśl o zimie, musisz przeprowadzić odpowiedni remont (zaprawa murarska) w swym nieszczelnym domostwie. W takim przypadku należy wyścielić ściany całego poddasza a także wymienić okna. Dzięki takim działaniom, już w trakcie pierwszej zimy dostrzeżesz różnicę w rachunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*