Nowoczesne akcesoria przydatne w kuchni

Duże, niedogodne stolnice zsuwające się z blatu podczas wałkowania odchodzą w zapomnienie. Po co się męczyć z czymś, co trudno będzie zmyć, nie ma gdzie tego schować, a co umiejscowione na polakierowanym blacie może go nawet zarysować?

Dziś coraz to częściej panie domu wykorzystują stolnice z silikonu.

Jak myślisz? Czy znajdziesz dane na przedstawiany temat? Na pewno tak – przejdź po tym linku (https://www.biorezonans-magnetyczny.pl/dla-pacjenta/) i odszukaj informacje tutaj.

Jakie atuty ma wspomniana stolnica? Używając ładnej szerokiej stolnicy silikonowej gwarantujesz sobie nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale również element atrakcyjnego wystroju. Stolnica silikonowa dobrze przylega do blatu kuchennego, a po użyciu bez trudu zwiniesz ją w rulonik.

Przy pomocy stolnicy silikonowej już o rozmiarach 40×50 cm przygotujesz nawet duże porcje ciasta, rozwałkujesz je bez trudu, nie przemieszczając stolnicy względem blatu, bez rysowania go. Po zastosowaniu silikon łatwo umyjesz, zwiniesz w rulon i schowasz do szafy, ewentualnie zostawisz na blacie jako podkładkę pod gorące naczynia. Choć stolnice takowe stworzone są z odpornego silikonu, jednak zaleca się używanie przy nich plastikowego noża.

Stolnica silikonowa pozwala na wałkowanie ciast bezpośrednio na stole kuchennym. W czasie wałkowania stworzona z silikonu stolnica nie przemieszcza się, co jest jej wielkim atutem. Mało tego, takiej silikonowej stolnicy nie musimy podsypywać mąką, gdyż dzięki właściwościom silikonu ciasto do niej nie przywrze.

Gdy mamy już przygotowane ciasto (przykładowo na rogale czy wypieki świąteczne), bezpośrednio na stolnicy, bez żadnego kłopotu możemy przygotować je do pieczenia, dzięki wyrysowanej na stolnicy miarce, niezwykle upraszczającej pracę. Wart uwagi jest także fakt, że porządkowanie kuchni jest wyjątkowo szybkie.

Wymycie stolnicy silikonowej, tak samo jak wszelkich silikonowych akcesoriów kuchennych, zajmuje dosłownie kilka sekund, potem starczy ją osuszyć, zawinąć w rulonik, i odłożyć do szuflady kuchennej szafki Atuty stolnicy silikonowej, które zauważy każdy kto ją stosuje to: nieprzywieranie ciasta do nawierzchni stolnicy, brak potrzeby podsypywania ciasta mąką, możemy stosować każdy wałek do ciasta, odpowiednie przywieranie do blatu stołu kuchennego (co bardzo upraszcza wałkowanie ), przydatna miarka na stolnicy i giętkość, dzięki której zajmuje ona niewiele miejsca w naszej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*