Stosunki międzyludzkie nigdy nie są łagodne. To czyni nasze życie takie ciekawe, chociaż często to przeszkadza w zwyczajnych relacjach

Nie zawsze wszystko się udaje, to przecież esencja życia, że raz jest pięknie, a potem wręcz fatalnie. Jeśli mowa o trwaniu to jednak przez większość czasu jest stateczne i niezbyt ciekawe. Znaczna większość z nas musi wykonywać pracę, nie mamy wystarczająco czasu na realizowanie swoich pasji, nie zarabiamy tyle, ile byśmy chcieli. Egzystencja zatem to prosta linia, spokojne tętno, kiedy niekiedy tylko przerywane przez podnoszące ciśnienie zdarzenia – przyjemne i trochę gorsze.

małżeństwo

Autor: Ben Seidelman
Źródło: http://www.flickr.com

Analogicznie możemy powiedzieć o stosunkach międzyludzkich , które są właściwie naszym całym życiem. Kiedy się zakochujemy to jakby wszystko nieoczekiwanie stawało się łatwiejsze i piękniejsze. Nie myślimy już o ponurych chwilach, nasycamy się daną chwilą. stajemy się podekscytowani i chcemy więcej tych dobrotliwych doznań. Psycholodzy zinterpretują ów stan jako „romantyczny”, lekko filmowy, potulny jak nagły wybuch wiosny w środku zimy, ale na pewno nie trwający wiecznie. Nawet w filmach o tematyce romantycznej taki stan nie trwa stale, pojawia się jakiś kłopot, który wystawia na próbę nasz związek.

Taki obraz filmowy jednak zawsze dobrze się kończy, a dalsze bytowanie nie jest już przedstawione. A to właśnie w nim, w tym normalnym egzystowaniu nasz związek wystawiony jest na największą próbę – prawdziwe, czasem monotonne, czasem bardziej ekscytujące, życie.

Jeżeli interesuje Cię takie zagadnienie, kliknij tutaj oraz zdobądź użyteczne szczegóły (https://www.auta-holandia.pl/oferta/). Warto poznać prezentowany tutaj temat dokładniej!

To jest wówczas próba czasu, która przedstawi czy faktycznie jesteśmy dla siebie stworzeni. To w tym okresie rozpatrują się losy naszego stosunku (wszystko co powinieneś wiedzieć o terapii małżeńskiej). Tak naprawdę to w każdym okresie może wybuchnąć kryzys, ale nie ma taks, bo każda relacja jest przecież inna. Poniektórzy mają już jednakże takie problemy w przeciętnej komunikacji, tak nie mogą wykopać źródła swoich problemów (a chcą!), że decydują się na terapię małżeńską.

małżeństwo

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Taka kuracja często rozwiązuje wiele problemów, ale uwaga(!) działa tylko wtedy, gdy naprawdę dwie osoby tego naprawdę pragną. Jeśli jednak tylko jedna osoba będzie tego pragnęła, a druga nie będzie widziała kłopotu, to szansa na ratunek związku niestety raptownie spada. Niemniej jednak, od czasu do czasu każda relacja wystawiony jest na próbę i jakoś udaje się stłumić kryzys bez terapii, więc może zanim się na to zdecydujemy, spróbujmy powalczyć sami, być być może to się opłaci.


Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*