Kilka przydatnych informacji o wykorzystaniu falistej tektury w różnego rodzaju opakowaniach.

Papier od dawna jest bardzo często wykorzystywanym materiałem pakunkowym. W ostatnim czasie przybyła mu dość duża konkurencja pod postacią plastików, lecz nadal opakowania papierowe można spotkać w praktycznie każdym sklepie.

Zresztą plastiki dobrze się sprawdzają w przypadku między innymi worków, lecz różnych kartonów czy pudeł nie będzie się już z nich robić. Wynika to nie tylko z kosztów, ponieważ tego typu opakowanie byłoby znacznie droższe, lecz również ze względów praktycznych. Po prostu od dawna jest wiadomo, że na wszelakie duże i małe pudła najbardziej odpowiednia będzie tektura falista i póki co niewiele będzie wskazywać na to, żeby miała jej wyrosnąć jakaś większa konkurencja (profesjonalna tektura falista). Tego typu opakowania znajdują zastosowanie w większości gałęzi handlu, nawet przy większych gabarytowo produktach, typu meble czy okna.
rękawica ochronna

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Tektura falista oferowana jest w wielu różnych odmianach, dzięki czemu można ją odpowiednio dobrać do danego opakowania (najlepszy producent taśm). Poszczególne jej rodzaje będą się różnić twardością i liczbą warstw, a co za tym idzie odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli rzuciłeś okiem na zamieszczone w tym serwisie materiały, to dodatkowo zerknij na opracowanie (http://www.termas.pl/remonty-komor), które również najprawdopodobniej przypadnie Ci do gustu.

Przeważnie oferowane są bele i arkusze o różnych wymiarach, w przypadku bel długość całego arkusza może wynosić nawet sto metrów. Przeważnie materiał ten dostępny jest w białym i szarym kolorze, ale w razie czego producent tektury przygotować go może w innej kolorystyce.

Tego typu sytuacja ma na przykład miejsce w przypadku opakowań produktów spożywczych i przemysłowych, na jakich drukuje się loga producentów i informacje dla klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*