Właściwy wariant na wprowadzenie oszczędności w korporacji

Nie musisz być rekinem interesów, ażeby trochę o prowadzeniu spółek wiedzieć. Rozumiesz przykładowo co znaczy skrót „IT”. Tak, skrót, nie idzie tu przecież o angielski wyraz tłumaczony jako „to”.

crowdfunding

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Człon „it” to abstrakt od „Internet Technologies”, czyli „technologie internetowe”.
W tej dziedzinie wiele określeń jest wypożyczonych z języka angielskiego. Często wygodniejsze jest stosowanie długich przetłumaczonych odpowiedników. Tak właśnie jest w przypadku zjawiska outsourcing it, które oznacza po prostu czerpanie z świadczeń zewnętrznych firm do wykonywania różnych zadań. To tak, jakbyśmy do ciągle kapiących kranów często zatrudniali hydraulika zamiast uczyć się fachu, kupować narzędzia, zdobywać doświadczenia.

Jak uważasz? Czy dane na omawiany wątek są fascynujące? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (http://www.raj-international.net/projekty-systemow-bezpieczenstwa/), a znajdziesz tam dużo fenomenalnych wiadomości, które przyciągną Twą uwagę.

Tak zwany outsourcing it dobrze odwiedzić jest po zwyczajnie tańszą drogą do uzyskania tego samego celu. Musimy mieć w pamięci, iż utrzymanie stanowiska pracy dla własnego informatyka często byłoby dla nas w większej cenie. Samo określenie outsourcing it może tyczyć się naturalnie wszystkich innych branż.

Co zatem mogłoby wchodzić w skład czynności, dla których firma korzysta z outsourcingu it? Więc niezwykle wiele przedmiotów, a do mnóstwa z nich potrzebny jest analityk it – rekomendowana strona. Jest on niejako projektodawcą na konstrukcji. Uzyskuje informacje od Interesanta czego taki wymaga, wstępnie ustala różne szczegóły danego zarysu, by z kolei oddać kwestię do swojego biura.

Taki analityk it powinien poniekąd zaprojektować przyszłościowe rozwiązanie informatyczne, nim te będą przekazane do właściwej budowy. Analityk it pracuje na etapie od zamysłu, do wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*