Wybudowanie chłodni jest dość drogie, dlatego bardzo popularne jest wynajmowanie chłodni

Lato to dla jednych okres intensywnego wypoczynku, dla innych okres intensywnej pracy. Chodzi rzecz jasna o rolników oraz sadowników, którzy w tym okresie mają sporo do zrobienia, gdyż największy wysyp plonów ma miejsce właśnie w tych najgorętszych miesiącach roku. Dotyczy to w szczególności zbiorów z drzew i krzewów owocowych, najróżniejszego typu. Zbiory jednak to nie wszystko – po zbiorach jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia nim owoce trafią do sklepów.

To, jakie etapy bierze się pod uwagę zależy rzecz jasna od zbieranych owoców, jednakże w większości jest to następnie ich sortowanie i rzecz jasna magazynowanie. W tym ostatnim przypadku sprawa (sprawdź okazję na – Waliduda adwokat z Wrocławia) nie jest łatwa, ponieważ magazynowanie owoców wymaga zachowania określonych warunków. Jednym z nich jest jak najbardziej niska temperatura, żeby zbiory nie uległy szybkiemu zniszczeniu. Nie wszystkie przedsiębiorstwa skupujące owoce mają możliwość postawić własną chłodnię. Jej wybudowanie jest dość kosztowne, a do tego trzeba doliczyć koszty za późniejszą eksploatację. Dlatego bardziej popularne jest korzystanie z wynajmu.

chłodnia

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście na wynajem chłodni firmy mogą pozwolić sobie o wiele częściej, jako że jest to tanie rozwiązanie. Dotyczy to zarówno chłodni stacjonarnych, jak i mobilnych, czyli auto chłodni, w której można bez problemów przewozić przeróżnego rodzaju towary, wymagające w trakcie przewożenia niskiej temperatury. Służą do tego odpowiednio przystosowane auta takie jak vany, busy, czy ciężarówki. Ich kluczowym wyposażeniem jest agregat chłodniczy oraz ściany wykonane z izolacji izotermicznej, w ten sposób w pojeździe może być utrzymana właściwa temperatura przez cały czas.

Wynajem chłodni jest nie tylko tańszym rozwiązaniem niż jej budowa, ale również łatwiejszym, gdyż nie trzeba myśleć o jej wybudowaniu, a następnie o przestrzeganiu norm, które należy zachować. Przedsiębiorstwa oferujące chłodnie pod wynajem bez kłopotu wyszukamy w sieci, gdzie reklamują się zarówno wynajmujący auto chłodziarki, jak i właściciele kontenerów i właściciele całych budynków przeznaczonych na chłodnię. Warto sprawdzić jak długo wybrana firma działa na rynku i jakie zdobyła certyfikaty, które potwierdzają jakość udostępnianych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*