Satysfakcja, a nawyki żywieniowe, czyli jak wybrać karmę dla zwierzaka

Zwolennicy zwierzaków zrobią dla nich wszystko, za każdą cenę. Niezależnie od tego, czy sprawa dotyczy myszoskoczka w klatce, czy dorosłego psa. Co do karmienia, zwłaszcza psów, istnieje kilka wartych uwagi przesłanek. Jeśli zależy wam na zdrowiu swoich psów stosujcie poniższe rady.

Jak wiemy wyznacznikiem żywienia oswojonych psów są zamawiane na kilogramy karmy. Ze względu na różnice rasowe, wagowe czy wieku psa karma dla psa bywa wielce zróżnicowana. Małe psiaki sięgające do pięciu kilogramów, zgodnie z zaleceniami nie powinny pochłaniać więcej niż jedno, 400-gramowe opakowanie w puszce. Tymczasem psiaki „giganty”, a więc np. dorosłe rottweilery i owczarki, mogłyby pochłaniać do pięciu podobnych opakowań.
Wybierając karmę dla psa powinniśmy mieć na uwadze kilka czynników. Przede wszystkim liczy się zdrowie zadbanego czworonoga. Po jego poczynaniach łatwo zapamiętamy jaką karmę pochłonie z wielkim apetytem, a która zupełnie mu nie podejdzie. (Sklep z karmą) Nie można przy tym zapominać o wartościach wspominanej żywności.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowym wyznacznikiem poziomu karmy jest jakość mięsa w niej. Stale słyszy się pod tym względem głosy niezadowolenia. Liczą zwłaszcza na zwiększenie proporcji mięsa do całości produktu. Kultowy już Pedigree zawiera zaledwie kilka procent mięsa. Dla większości właścicieli jest to stanowczo za mało. Mimo to kusząca kwota i światowa marka wygrywają. W tej rozprawie liczy się także sama jakość zwierzęcego białka. Poleca się czytać etykiety (zweryfikuj litery metalowe pod adresem www.rathgeber.pl…) z tyłu produktu, z zawartością psiego jedzenia. (kliknij) Jeśli jest ono typowo mięsne jest dużo korzystniejszym wyborem, niż tzw. mieszanka mięsno-kostna.
Odwrotnie jest z zawartością zbóż – mniej zbożowego pyłu oznacza, że wartość odżywcza karmy jest lepsza, a „zastępniki” smaku nie psują zdrowia naszym ulubieńcom. Wzmacniacze wiele razy dały się we znaki naszym czworonogom, choćby w postaci chorób skórnych. Bolesna prawda polega niestety na testowaniu swojego psa – trochę jak na poligonie doświadczalnym – do chwili, kiedy pozna on walory dobrego i zdrowego pokarmu.
Gdzie dobierzemy karmy dla psów? Bogatą ofertę możliwości zaserwuje nam typowy sklep zoologiczny (najlepszy sklep zoologiczny). Dużym plusem takiego miejsca jest sposobność konsultacji z ekspertem ds. zwierząt – na próżno doszukiwać się jej natomiast w mniejszych marketach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*