Garść zawsze potrzebnych danych na temat dwuśladów zabytkowych i miejsc, w których możne je podziwiać

Pojazdy już od początków ubiegłego stulecia fascynują ludzi. Na przestrzeni stulecia dużo się jednakże zmieniło. Obecnie największym wzięciem i zaciekawieniem cieszą się szybkie wyścigówki, a także ekskluzywne i bardzo kosztowne angielskie limuzyny. Do tej, tak czy owak wąskiej grupy pojazdów samobieżnych, zaliczyć możemy też samochody zabytkowe. Ich wartość właściwie w każdym przypadku bywa porównywalna z ceną kupna nowoczesnego i supernowocześnie wyposażonego modelu prosto z fabryki. Ten fakt jesteśmy w stanie wytłumaczyć np. wykorzystując bazowe reguły ekonomii: im konkretnego towaru jest mniej, tym jest droższy.

samochód

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Samochody zabytkowe standardowo kojarzą się nam z autami z poprzedniej epoki, czyli np. tymi sprzed września 1939 r. Tymczasem fani motoryzacji są zdania, że 25-letnie fiaty można z całą pewnością wliczyć do tej właśnie grupy. Więcej informacji na stronie: () Im bardziej wiekowy jest dany egzemplarz, tym bardziej kosztownym jest nabytkiem, a należy pamiętać o tym, że takie pojazdy bywają jak wytrawne wino: im starsze, tym lepsze. A w jakich zakątkach można znaleźć takie wehikuły? Najczęściej w garażach facetów, którzy uwielbiają stare modele. A poza tym podczas dorocznych zlotów, na których pojawiają się posiadacze gustownych syrenek.

Terminu samochody zabytkowe wcale nie musimy łączyć z osobówkami. W regionalnych muzeach można podziwiać pojazdy straży pożarnej, jak i dawnej milicji. Te eksponaty muzealne różnią się w znaczny sposób od tych współczesnych wersji, które bywają o wiele lepiej wyposażone i mogą osiągać większe prędkości. Kolor karoserii pozostał jednak taki sam. Ostra czerwień jest w dalszym ciągu zarezerwowana dla straży pożarnej. Natomiast charakterystyczną barwą milicji jest oczywiście niebieski. Autor: Normcar

przewożenie samochodu na przyczepce

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze jedną grupą godną omówienia są stare ciężarówki służące wojsku.

Czy chcesz może mieć link do źródła (http://www.lankamerprzewozy.pl/oferta-przewozu-osob/), gdzie oczekują na Ciebie następne teksty? Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu nowy serwis.

Takie maszyny możemy zobaczyć w trakcie urlopu nad jeziorami północno-wschodniej Polski . Muzeum starych samochodów mieści się w Mrągowie, czyli mieście tłumnie odwiedzanym przez turystów.

Największą grupą eksponatów 4 kołach są właśnie wszelkiego rodzaju pojazdy, którymi niegdyś kierowali rezerwiści. A oprócz dwuśladów znajdują się tam również… czołgi. Niektóre z tych pojazdów są zarejestrowane, co oznacza, że każdy zainteresowany może się nimi wybrać na krótką lub długą wyprawę. A wśród facetów rzecz oczywista największe emocje budzi wspomniany czołg, lecz przejażdżka tym pojazdem kosztuje fortunę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*