Rola certyfikacji w dostosowywaniu firmy do najnowocześniejszych standardów działania.

Każda firma, jaka ma ambicje rozwijać się i podnosić jakość swojego działania, musi wdrażać odpowiednie procedury zarządzania wewnątrz własnej organizacji, kontaktowania się z klientem, biznesowej współpracy oraz wykorzystywania zasobów naturalnych. Od dawna na świecie za najbardziej prestiżowe uznaje się normy ISO, których uchwalaniem zajmuje się międzynarodowa organizacja z siedzibą w Genewie, która zrzesza kilkadziesiąt różnych organizacji pochodzących z poszczególnych członkowskich państw.

Certyfikat ISO

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com
Co kilka lat ukazują się kolejne wytyczne które dotyczą różnych obszarów działania firm, które są odzewem na pojawiające się kolejne potrzeby oraz zagrożenia. I tak, wynikiem na zwiększony popyt na energię było opracowanie w roku 2011 normy ISO 50001 która dotyczy systemów zarządzania energią. Rok później pojawiła się norma ISO 22301 opisująca standardy zarządzania stabilnością biznesu. Odpowiedzią na wzrost znaczenia informacji, jako ważnej wartości w handlu i równocześnie rosnące zagrożenie atakami hakerskimi była uchwalona w 2013 roku norma 27001 wspomagająca zarządzanie bezpieczeństwem informacji w firmach.

W międzyczasie powstawały i cały czas powstają także inne regulacje, których zadaniem jest przede wszystkim uporządkowanie działań w obszarze parametrów działania przedsiębiorstw i organizacji. Wśród nich najpopularniejsze są ISO 9001 która dotyczy zarządzania jakością w firmie, ISO 14001 dotycząca zarządzania własną produkcją i funkcjonowaniem w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Nasza najnowsza wiadomość (https://protlumaczenia.eu/biuro-tlumaczen-lublin/) musi przypaść Ci do gustu, ponieważ zawarliśmy w niej ogromną liczbę świetnych wiadomości. Zatem przeglądaj bez ociągania się.

Pierwsza norma ISO 9001 opublikowana została w 1987r, kolejna ISO 14001 została ostatecznie zatwierdzona w 2004r. Obecnie w większości krajów, w tym także w Polsce działa sporo firm które się specjalizują we wdrożeniach takich norm w przedsiębiorstwach, czyli certyfikowaniu ich. Rola firm certyfikujących polega na opracowaniu harmonogramu szkoleń i wykonaniu projektu niezbędnych zmian organizacyjnych tak, aby dopasować sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa do założeń zawartych w konkretnym dokumencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*