Energia Słońca jako remedium na awarie prądu

Alternatywne systemy otrzymywania energii elektrycznej jest coraz popularniejsze. Powodem takiego stanu rzeczy jest na pewno drożejąca energia wytwarzana ze spalania naszego, polskiego węgla kamiennego, jaki jest na wyczerpaniu.

odzwierciedlenie - sport

Autor: Rober Xtreet
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdą jest, iż najpłycej leżące pokłady węgla znajdują teraz na głębokości bagatela kilometra pod powierzchnią gruntu, toteż jest dwukrotnie droższy niźli jeszcze dekadę temu.
kolektory fotowoltaiczne

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
Konwencjonalne metody otrzymywania energii kompletnie nie są czymkolwiek nowym. Na początku człowiek zbudował koło młyńskie napędzane strumieniem, następnie wiatrak, tam gdzie nie było dostępu do rzeki. W wiekach XVIII i XIX wszyscy mieszkańcy prerii posiadali własne wiatraki przydomowe. Nawet do dzisiaj, w miejscach gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej farmerzy posiadają wiatraki. Natomiast najmłodszym odkryciem są systemy fotowoltaiczne, które kradną energię Słońcu.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresowały Cię przeczytane informacje, to z pewnością bieżąca treść na ten temat również Cię zwabi. Spójrz na artykuł o tym zagadnieniu.

W tym artykule doradzimy jak najefektywniej wyeksploatować energię naszej gwiazdy. Kolektory fotowoltaiczne nie są złożonymi urządzeniamiwięcej o nich przeczytacie na stronie zielona-firma.biz. Działają one w tak samo jak zielone części roślin, to jest przemieniają energię cieplną w energię elektryczną, natomiast w przypadku roślin w ATP. Rośliny są mądrymi stworzeniami, gdyż, że zawsze patrzą w stronę największego nasłonecznienia. Kolektor, nie ma znaczenia czy jest o pięcio lub sześćdziesięcio watowy, powinien być jak najefektywniej wystawiony na działanie promieni słonecznych. Najlepszym miejscem jest oczywiście dach, ponieważ jest naświetlany niemalże rok i jest zazwyczaj najwyżej leżącym punktem. W okresie letnim nagromadzona energia cieplna powinna starczyć do spełnienia wymagań całej rodziny, zaś w zimnej połowie roku winniśmy być w stanie ograniczyć koszt rachunków za ogrzewanie domu o potencjalnie trzydzieści do nawet czterdziestu %.

Systemy fotowoltaiczne składają się z kolektorów i podpiętych do nich przetworników energii słonecznej na elektryczną, kolejno łączą się z naszą siecią domową, o której informacje ma Zielona Firma.
Pozyskiwanie energii elektrycznej z cieplnej jest jak na złość ciągle najdroższą metodą, lecz jeśli planujesz mieszkać jeszcze przez około dwadzieścia do trzydziestu lat w tym samym miejscu, inwestycja się zwróci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*