Dobre części gwarantują odpowiednią jakość wytwarzanych produktów

Od przemysłowych urządzeń albo budowlanego sprzętu oczekuje się długiego i bezawaryjnego okresu funkcjonowania. Oczywiście ważna jest odpowiednia konstrukcja i projekt, ale niebagatelną rolę w trwałości urządzeń odgrywają odpowiednie materiały. Do budowy większości maszyn używana jest stal, wytwarzana w wielu różnych rodzajach i o ogromnie zróżnicowanych parametrach.

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow

Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/

JOd pewnego czasu wśród projektantów niezwykle popularne zaczęły się stawać stale trudnościeralne. Cechuje je, jak każdy się domyśli po tym, jak się nazywają, podwyższona odporność na uszkodzenia spowodowane różnymi czynnikami mechanicznymi, ale równocześnie są stosunkowo proste w obróbce spawalniczej i mechanicznej. W praktyce w każdym lepiej wyposażonym warsztacie przy pomocy odpowiednich urządzeń można wykonać pełną obróbkę tego typu stali. Dzięki takim właściwościom doskonale nadaje się ona do wyrobu najróżniejszych okładzin, korpusów, elementów wywrotek i kruszarek, a nawet kontenerów i pojemników które są przeznaczone do pracy w cięższych warunkach.

Jednymi z najpopularniejszych wyrobów jeśli chodzi o stale z rodziny trudnościeralnych są blachy hardox (wytrzymują lata). Produkowane i oferowane są one w dużych arkuszach, które następnie są przez partnerów docinane według konkretnych potrzeb odbiorców. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych maszyn (polecamy ofertę na maragency sito bębnowe) w praktyce nie ma ograniczeń co do rozmiarów i kształtu gotowych części, praktycznie każdy skomplikowany projekt można będzie zrealizować. Także końcowa obróbka nie stanowi większych problemów, tego typu blachy bardzo dobrze można łączyć spawami, a otrzymane w ten sposób konstrukcje zachowują wszystkie cechy materiału, w jakiego są zrobione. Urządzenia zrobione z trudnościeralnych blach radzą sobie przy najtrudniejszych pracach, nie są im straszne skały, kamienie, piasek i złom (więcej o blachach ze stali hardox). Są także bardzo wytrzymałe na mechaniczne zniekształcenia, a ich zachowanie można przewidzieć w dużym stopniu. Znacznie ogranicza to ryzyko przypadkowych awarii, które w przypadku dużych zakładów mogą być drogie i kłopotliwe, a dodatkowo ułatwia planowanie serwisowej obsługi i harmonogramów przestojów i remontów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*