Elewacja klinkierowa to nieco kosztowna inwestycja, czy warta jest swojej ceny?

Cudownie dekoruje budynek i podwyższa jego prestiż – elewacja klinkierowa sprawia, że dom wygląda szlachetnie, nadzwyczajnie. Wielki wybór odcieni i faktur cegieł powoduje, iż taki dodatek dostosuje się do gustów niemalże wszelkiego człowieka.

Elewacja klinkierowa

Autor: Röben Polska
Źródło: Röben Polska
Jedną z masy plusów dodatku wykończeniowego, którym są elewacje klinkierowe jest to, iż budynek ozdobiony w taki sposób ładnie się starzeje. Nie ma prawdopodobnie nic lepszego, jak doświadczenie dorosłości budynku po paru latach od jego wybudowania, zamiast| określenia jego brzydoty. Tego typu typ dekoracji zwykle wykorzystywany jest w Belgii, Niemczech i Holandii.

Tamtejsze kraje zdecydowanie przekonały się o jego wspaniałości. W naszym kraju też coraz nagminniej się je napotyka, dlatego powszechnie w marketach posiadamy coraz większy wybór omawianego detalu. Posiadamy różne wzorki faktur, formaty, kolory – wszystko to sprawia, że elewacje klinkierowe są weną dla wielu projektantów i dekoratorów.

znajdują one poparcie zarówno u tradycjonalistów jak i tych operujących nowoczesnym stylem, dlatego że potrafią wkomponować się w jakikolwiek model architektury. Współcześnie entuzjastycznie dopracowuje się w ten sposób zarówno nowomodne domy o prostolinijnej bryle skonstruowanej na planie prostopadłościanu, jak i te nawiązujące do miejscowych tradycji – polecana oferta.

Zerknij na opublikowany (http://chalwa.pl/) artykuł, a niewątpliwie niesamowicie Cię zaintryguje, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje dotyczące omawianego zagadnienia.

Cegły klinkierowe z powodzeniem upiększają elewacje domów. Zdumiewająco komponują się z drewnem, ze szkłem, a niekiedy stalą. Wykorzystanie ich jedynie w strefie parteru powoduje, że wydaje się być niższy niż w realności. Użycie klinkieru w strefie wejścia spowoduje to, że zyska godny, budzący ufność charakter, a dodatkowo asekurację przed zepsuciami mechanicznymi, np. obtłuczeniami i zabrudzeniami, na jakie jest wielokrotnie wystawiana.

Elewacja z siwej cegły uświetniona drewnianą okleiną akcentuje nowomodny charakter domu. Niekiedy duże powierzchnie fasady wykończone cegłą mogą być za potężne i dominujące. Aby tego uniknąć, spoiny między nimi wypełnia się zaprawą w kontrastującym kolorze.

Zastosowanie klinkieru na elementach elewacji lub do wykończenia szczegółów ma długą tradycję. Niekiedy niewielka cząstka elewacji wykończona tym artykułem czyni, że budynek robi wrażenie pilnego, wyrazistego, z charakterem – staje się rozpoznawalny i nabiera indywidualności. Cieszmy się wskutek tego, że mamy raz za razem bogatszy asortyment tych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*