Jak zagospodarować pokój dla nastoletniego człowieka, aby to pomieszczenie spełniło jego życzenia

Każdy nastolatek pragnie posiadać na swój użytek to jedno najistotniejsze pomieszczenie, czyli własny pokój. To w nim rozwiązuje zadania domowe z matematyki i słucha ulubionej muzyki. W młodzieżowym pokoju bywają przyjmowani goście – rówieśnicy naszego młodzieńca. Sama prezencja pomieszczenia nie pozostaje kwestią przypadku. Ściany muszą mieć odpowiedni kolor, a starannie przemyślanej przestrzeni nie mogą psuć staromodne dekoracje. Spośród wszystkich sprzętów najbardziej wyróżniające się pozostają młodzieżowe meble.

pokój nastolatki

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesne meble dla nastolatków wyróżniają się prostotą oraz funkcjonalnością. Stonowane barwy komponują się ze sobą, tworząc bardzo oryginalne połączenia.

Jeśli oferta firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj ofertę (https://cmjurajska.pl/szpital-chirurgii-krotkoterminowej), który Ci sugeruje. Na pewno jest tym, czego już długi czas szukasz.

Do takich mebli w nowoczesnym stylu najlepiej będą pasować dodatki w wręcz identycznych odcieniach, czyli różnokolorowy, puszysty bieżnik, niebanalny żyrandol i zasłonki z lejącego się materiału. A jeśli pomieszczenie zarezerwowane na pokój ma dość sporą powierzchnię, to można pomyśleć o postawieniu ponadprogramowego mebla, czyli np. kanapy.

Natomiast przykładowy wygląd takiego pokoju może prezentować się w taki oto sposób: jasnopopielate jednoskrzydłowa otwierana przesuwnie szafa na palta, tuż w sąsiedztwie wydzielone miejsce do nauki, czyli biurko. A tuż powyżej niego półka na książki, zdjęcie i pamiątki z wakacyjnych wycieczek. Po przeciwnej stronie pokoju, tuż obok drzwi, jest ustawiona komoda z 3 szufladami, przeznaczonymi na magazynowanie ciuchów. A w niedalekim sąsiedztwie znajduje się wygodne łóżko, które za dnia jest nakryte zielono-brązową kapą i pełni także funkcję kanapy ( Wajnert). Młodzieżowe meble można kupić praktycznie w każdym sklepie, który ma w swojej propozycji tego typu sprzęty do domów.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Na takie kosztowne, ale i zaplanowane, zakupy warto udać się razem z nastoletnim synem. Jeśli nastolatkowie sami dokonają wyboru danego modelu, to o wiele chętniej będą spędzać wolny czas w swoim pokoju, a może nawet z większą werwą zabiorą się do nauki. Branie pod uwagę gustów naszych dzieci jest najważniejszym kryterium. Jeżeli urządzimy pokój nie bacząc na zdanie młodzieży, to możemy spodziewać następnej domowej kłótni. Pamiętajmy, że czasem warto wydać trochę więcej banknotów, ale w zamian za to spędzać długie zimowe wieczory w spokojnej i typowo rodzinnej atmosferze. W końcu rzeczone wcześniej pieniądze szczęścia przecież nie pozyskują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*