Przygotowanie wesela w najmniejszym niuansie

Ślub i wesele, to jeden z najważniejszych dni w życiu, który zostaje w pamięci do końca naszego życia. Każdy pragnie, żeby przywoływać te magiczne ślubne chwile jako niezwyczajne, wyjątkowe i niepowtarzalne. Im bliżej czasu ślubu, napięcie wzrasta, emocje przypominają o swoim istnieniu. Jednak trzeba przecież jakoś zapanować nad organizacją wesela.

Żeby ustrzec się zbędnych kłótni a także nieprzyjemnych niespodzianek nie możemy przyzwolić sobie na podejście w stylu „jakość to będzie”. Dobry plan pomoże zaaranżować ślub i wesele w najdrobniejszym niuansie. Im wcześniej poczniesz projektować, tym wyższe szanse na sukces organizacyjny, zdziwienie gości oraz bezcenne wspomnienia. Krok 1: Spotkanie rodziców i narzeczonych. Dobrze, ażeby Wasi rodziciele mieli sposobność do wcześniejszego spotkania oraz dwustronnego poznania się. Najlepszy ku temu nastrój będzie w domu rodzinnym Pana Młodego albo Panny Młodej (czy waszym, jeśli takowy macie). Takowe spotkanie jest także pierwszą sposobnością do rozmowy o organizacji ślubu.

wystrój sali na wesele

Autor: Nick Storchay
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy delikatnie wybadać oczekiwania jak też preferencje obu rodzin, co do charakteru uroczystości weselnych, rządzących w danej rodzinie tradycji oraz zwyczajów. Etap 2: Planowanie budżetu weselnego. Na starcie ustalcie jaki budżet pragniecie przeznaczyć na organizację wesela oraz ślubu. Szczerze pogadajcie, jakie są wasze możliwości ekonomiczne, wyczekiwania co do stylu imprezy jak też ilości poproszonych gości oraz kto za co płaci. Unikniecie w ten sposób zbytecznych potyczek na dalszym etapie. Już teraz możecie rozpocząć układać przygotowawczą listę weselników, jakich pragniecie zaprosić na wasz ślub a także wesele. To będzie punkt wyjścia do obliczenia przybliżonych kosztów waszego wesela. Powinniście także się zastanowić, czym zamierzacie pomknąć do ślubu.

Wybierzcie odpowiadającą wam i waszym najbliższym (rodziciele, świadkowie, chrzestni) datę wesela. W pierwszej kolejności zajmijcie terminy w restauracji i kościele (lub Urzędzie Stanu Cywilnego). Rezerwując terminy w restauracji, należy połączyć to z rezerwacją kwater dla weselników.
Etap 3: Zaproszenia weselne. Niemały wybór zaproszeń możecie odnaleźć w internecie, sklepach z artykułami ślubnymi jak też sklepach z kartkami okolicznościowymi. W dniu wesela nie może braknąć tak istotnego fragmentu jakim są ozdoby weselne. W tymże celu można wpisać w przeglądarkę sformułowanie: wynajem krzeseł w Warszawie czy czerwony dywan (sprawdź: pranie dywanów warszawa) Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*