BOZITA Naturals Original

News

BOZITA aktualnie oferuje trzy linie suchych karm dla dużych psów, lecz na jej przedstawiciela została wybrana BOZITA Naturals Original. BOZITA Naturals Original jest reklamowana jako zdrowy pokarm idealny dla dużych psów, wyprodukowany z wysokiej jakości składników oraz naturalnych bez hormonów, dodatków syntetycznych, jak i również antybiotyków .
BOZITA Naturals Original jest to karma, którą możemy otrzymać w czterech różnych opakowaniach . Pierwsze z nich to opakowanie zero i dziewięćdziesiąt pięć  dziesiątych kilograma już w cenie od dwudziestu trzech złotych. Trzy pozostałe paczki to: opakowanie trzy oraz pół kilograma, gdzie jego paczka rozpoczyna się od czterdziestu siedem złotych, opakowanie dwanaście kilogramów w cenie przeszło stu złotych oraz ostatnie opakowanie to pakiet dwóch  paczek wagi po dwanaście kilogramów za jedyne niespełna dwieście złotych .BOZITA Naturals Oryginl występuje w postaci suchej kary. Zaliczana jest to rodzaju karm poniżej przeciętnej.

Karma tego typu przeznaczona jest dla psów dorosłych małych ras. Kolejną kwestią którą powinniśmy teraz poruszyć jest skład karmy BOZITA Naturals Original. Karma ta zawiera w czterech procentach mięso z kurczaka. Mięso tego typu dostarcza psom białko, minerały oraz tłuszcz. Surowiec tego typu może zawierać skóry, mięso i kości. Karma nie  może zawierać piór oraz jelit czy stóp, jak i również głów. Musimy jednak pamiętać że surowy kurczak składa się aż w sześćdziesięciu pięciu procentach z wody. W procesie przetwarzania woda ta zostaje usunięta oraz wtedy następuje spadek masy ciała surowca. Następnie pszenica, która jest bardzo dobrym źródłem węglowodanów oraz włókna. kolejny składnik o tłuszcz kostny, uznawany za źródło energii oraz kwasów tłuszczowych, który otrzymujemy w wyniku gotowania  albo ekstrakcji przy użyciu rozpuszczalników.

Do karmy tego typu dodaj się również łososia w formie suszonych kawałków, gdyż w postaci zawiera więcej białka, bo aż trzy razy więcej niż surowym łososiu. Znajdziemy tam też mączkę mięsno kostną, kiełki kukurydzy jako źródło węglowodanów. Pulpa buraczana powstały z ekstrakcji cukru z buraków cukrowych. Ostatnimi  składnikami są kurczak hydrolizaty  dzięki czemu karma staje się  hipoalergiczna, zwiększa możliwość trawienia oraz przyswajanie białka. Minerały, jak i również drożdże, które są źródłem witamin z grupy B, minerałów czy choliny. Zawierają one również czterdzieści pięć procent białka. Dodatkowo na jeden kilogram karmy przypadają takie witaminy jak A ,D3 oraz E. Producent gwarantuje nam w karmie dwadzieścia cztery procent białka, jak i również dwanaście procent tłuszczu, prawie pięćdziesiąt pięć procent węglowodanów oraz włókno w trzech procentach. Karma stosowana jako codzienne pożywienie dla psa ale również jako dodatek przy różnych rodzajach  diet. Należy pamiętać ze ważne jest przechowywanie tego typu karmy. Zaleca się przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, o temperaturze nie wyższa niż pokojowa temperatura. Dawkowanie zależy od wagi i wieku psa rasy małej. Wiadomo jednak, że pies powinien mieć stały dostęp do pożywienia, dlatego dobrze jest gdy karma ciągle znajduje się w misce.

Podsumowując karma ta została specjalnie dopasowana do potrzeb psów dorosłych ras małych, które najczęściej prowadzą miarkowany tryb życia pod względem aktywności. Zaletą stosowania karmy tego typu  jest to, iż  nie posiada ona zbędnych dodatków, składniki zastosowane pochodzą ze szwedzkich gospodarstw, gdzie stosuje się zasadę, że należy żyć w zgodzie z natura. Do stworzenia karmy stosuje się tylko świrze mięso  z kurczaka, ponieważ jest źródłem wartości białek. Kolejną zaletą jest o, iż posiada ona kwasy tłuszczowe takie jak  omega-3 i omega-6, które poprawiają stan skóry, sierści psa. Karma ta posiada w składzie fruktooligosacharydy i inulina z cykorii, są to  balastowe substancje prebiotyczne, mają one za zadanie równoważyć florę bakteryjną, poprawiać samopoczucie psa oraz optymalizować przyswajanie odżywczych wartości. Dzięki naturalnym składnikom posiada intensywny smak. Małe porcje  pożywienia w kształcie krokiecików ułatwiają połykanie psom małych ras.