EUKANUBA Oxalate Urinary Formula

News

EUKANUBA Oxalate Urinary Formula, jest specjalistyczną karmą przeznaczoną specjalnie dla kotów, które cierpią na ciężką chorobę- kamicę nerkową. Związana ona jest ze złym stanem nerek. Które źle filtrują.  Karma ta jest niezbędnym składnikiem diety przy tej chorobie, wszystkie kompozycje i składniki zawarte w karmie pomagają pracować na dobrym poziomie kocim nerkom. Mimo, iż cena wynosi kilkadziesiąt złotych to jest to wydatek, który może uratować pupila.

A to jest chyba rzeczą bezcenną. Oczywiście sama karma tu nie jest jedynym sposobem i rozwiązaniem, to jedynie dobry, zdrowy i nieprzeszkadzający w terapii suplement diety. Oprócz karmy trzeba stosować inne pomagające rzeczy. I nic przede wszystkim nie zastąpi najstarszego, najlepszego i najbardziej ekologicznego sposobu na wyleczenie. Spaceru na świeżym powietrzu. To podstawa. EUKANUBA urinary jest więc weterynaryjną kompozycją wysokiej jakości składników stworzonych dla kotów z bardzo niskim  poziomem wapnia i witaminy D, stworzona w trosce o potrzeby kotów cierpiących na kamicę moczową, która często przeszkadza im normalnie funkcjonować.

Dlatego EUKANUBA jest dla nich wybawieniem, które często pomaga. W przypadku wystąpienia choroby nazywanej kamicą nerkową karmę należy podawać maksymalnie do 6 miesięcy. Każde z  dłuższych  stosowań wymaga konsultacji ze specjalistą weterynarii, który ustawi dawkę karmy indywidualnie dla naszego kota. Formuła dostarcza wszelkich składników odżywczych, niezbędnych dla dobrego samopoczucia i zdrowia Twojego pupila.
Zalety: dodatek w postaci cytrynianu potasu utrzymuje poziom pH moczu w granicach 6,6,  co redukuje tworzenie się nierozpuszczalnych kryształów szczawianów wapnia, groźnych dla życia i zdrowia kota. Kwasy tłuszczowe omega-3 i 6 łagodzą reakcje zapalne w pęcherzu moczowym. 

Niski poziom tłuszczu pozwala zachować odpowiednią masę ciała kota, pilnuje jego wagi. Pulpa buraczana wspiera funkcjonowanie przewodu pokarmowego, działanie trzustki, innych narządów  i pomaga utrzymać ciągłość błon śluzowych. FOS poprawiają wchłanialność substancji odżywczych i rozwój pożytecznych bakterii jelitowych. MOS wspomagają usuwanie bakterii patogennych. Witamina E poprawia działanie naturalnego układu odpornościowego.  Udowodniona naukowo redukcja płytki nazębnej.
Składniki: śruta kukurydziana, mięso z kurcząt, mączka z kurcząt, wątróbki z kurcząt, produkty z kurcząt, mączka rybna, suszone całe jaja, suszona pulpa buraczana, cytrynian potasu, tłuszcz z kurcząt, mięso kurcząt wstępnie trawione enzymami, suszone drożdże piwne, DL-metionina, chlorek potasu, chlorek sodu.