BELCANDO Junior Grain Free

News

BELCANDO Junior Grain Free jest to karma dostępna w opakowaniu o wadze jednego kilograma, paczka ta dostępna jest już od niespełna dwudziestu złotych. Karma tego typu przeznaczona jest dla szczeniąt ras średnich i dużych od czwartego miesiąca życia. W skład karmy wchodzą następująco świeże mięso drobiowe trzydzieści procent, mąka grochowa, szesnaście procent amarantus. Znajduje się tam również skrobia ziemniaczana, mączka rybna pochodząca z morskich ryb w pięciu procentach. W trzynastu procentach suszone białko drobiowe lecz o niskiej zawartości popiołu. Suszone drożdże piwne  prawie w trzech procentach występują w składzie karmy. W składzie możemy również znaleźć strąki chleba świętojańskiego, palmowy i kokosowy olej roślinny, tłuszcz z drobiu, jak i również fosforan diwapniowy, odcukrzona suszona pulpa buraczana, czy hydrolizowana wątróbka drobiowa, bądź nasiona chla półtora procent, chlorek potasu oraz chlorek sodu. Analiza składu zaczyna się od dwudziestu sześciu procent białka, prawie siedem i pół procent popiołu, piętnastu procent tłuszczu, a także wapń i fosfor w ponad dwóch procentach, sód to trzy dziesiąte procent i dziesięć procent wilgotności.

Wyróżnia się osiemdziesiąt procent białka zwierzęcego oraz dwadzieścia procent  białka roślinnego. Osiemdziesięciu procent białka zwierzęcego dzieli się na pięćdziesiąt pięć procent drobiu, piętnaście procent ryb, jak i również dziesięć procent żelatyny. Wyróżnia się wiele zalet wynikających ze stosowania karmy. Karma ta zawiera w sobie pożywny amarantus, zawiera nasiona chia, które mają za zadanie wspomagać prawidłowe trawienie. Do kolejnej zalety ze stosowania karmy zalicza się to iż poprawia i wzmacnia ona naturalny system odpornościowy, który wpływa na mniejszą zachorowalność psów. Skład zawarty w karmie ma pozytywny wpływ na elastyczność stawów co ułatwia psu aktywność w późniejszych latach. Producent zapewni nas, iż nie stosuje w swojej karmie takich składników jak soja, produktów mlecznych czy zbóż. Dawkowanie karmy zależy stosunkowo od rasy, wieku, wagi  psa oraz indywidualnych potrzeb czworonoga. Szacuje się że pies rasy średniej w wieku pięć do sześciu miesięcy z masą ciała od piętnastu do dwudziestu pięciu kilogramów powinien otrzymywać  dziennie  od dwustu sześćdziesięciu gram do przeszło trzystu siedemdziesięciu gram karmy suchej. Natomiast pies rasy bardzo dużej w tych samych miesiącach lecz posiadający wagę pięćdziesiąt do osiemdziesięciu kilogramów powinien otrzymywać dziennie od sześciuset gram do  ośmiuset gram karmy.

Karma BELCANDO Junior Grain Free jest karmą bezzbożową, czyli nie zawiera zbóż w swoim składzie, w suchej postaci, więc jest idealna dla małych wrażliwych szczeniąt. Karma tego typu zapewnia bezproblemowy wzrost oraz bezpieczny rozwój u szczeniąt. W wyżej wymienionej karmie zboże została zastąpione pożywnym amarantusem. Ta specjalna formuła zawiera dużą ilość białka drobiowego oraz nasiona chia, które jest źródłem niezbędnych kwasów tłuszczowych.