BRIT Premium Junior S

News

BRIT Premium Junior S jest to karma, która powstała z myślą o naszych  pupilach,  czyli najmniejszej postaci psa - szczeniak. Psy te ze względu na bardzo delikatny organizm potrzebują od pierwszej chwili, gdy zostaną odsunięte od mleka matki, odpowiednio  dobranych składników pokarmowych. Karma zapewnia szczeniętom prawidłowy rozwój immunologiczny, zapobiega powstawaniu chorobom co u szczeniąt jest bardzo ważne, gdyż to one osłabiają organizm. Wpływa również na rozwój kości, jak i również zdrowe zęby. Opisywana karma ma nie tyko działanie wewnętrzne, jak i zewnętrzne,  gdyż u psów które otrzymywały karmę BRIT Premium Junior S zauważona zmiany w wyglądzie zewnętrznym na przykład lśniąca sierść. W przypadku ciężarnych suk formuła korzystnie działa na rozwój płodu, jak i na jakość mleka matki karmiącej. 
BRIT Premium Junior S dostępna jest w dwóch różnych opakowaniach . Pierwsza z nich to kilogramowa paczka dostępna już od dziewiętnastu złotych. Kolejna to paczka ośmio kilogramowa - jej cena rozpoczyna sie od przeszło sześćdziesięciu sześciu złotych. Poza tym BRIT Premium Junior S jest typem karmy pełno proporcionalnej.

Karma przeznaczona jest dla młodych psów małych ras oraz szczeniaków, suk ciężarnych oraz psów karmiących. Następną kwestią jest skład karmy. Zawiera ona między innymi: kurczak, który posiada minimum czterdzieści dwa procent zawartości kurczaka, poza tym pszenica. Następnie wskazuje się na ryż, kukurydzę, olej z łososia, czy tłuszcz z kurczaka -konserwowany tokoferolami.

Wskazuje się również, że w składzie znajdują się również suszone jabłka, aromat naturalny, browarniane drożdże, czy minerały, wyciągi z ziół oraz owoców - trzysta miligramów na kilogram oraz mannooligosacharydy – sto pięćdziesiąt miligramów na kilogram, organiczna miedź, fruktooligosacharydy- sto miligramów na kilogram, selen organiczny, wyciąg z Yukki Schidigera osiemdziesiąt miligramów na kilogram, cynk organiczny. Zaś analiza składu karmy dla szczeniąt to: tłuszcz - dwadzieścia procent, białko -trzydzieści jeden procent, popiół -sześć i pół procent, a także wilgotność - dziesięć procent, jak i również włókno dwa oraz trzy dziesiąte procenta.

BRIT Premium Junior S jest karmą sucha. Zbilansowane składniki karmy zostały specjalnie dobrane dla potrzeb szczeniąt psów ras małych, których organizm jest bardzo delikatny oraz mają bardzo wysokie wymagania żywieniowe. Karmę należy stosować u małych psów najlepiej od czwartego do dwunastego miesiąca życia małych ras, czyli gdzie waga psa sięga od jednego kilograma do dziesięciu kilogramów. Zaletą stosowania karmy BRIT Premium Junior S  jest to, iż karma ta zawiera duża ilość białka, dzięki czemu dba zdrowe zęby oraz  mocne kości  już od pierwszych miesięcy życia. Wpływa także bardzo korzystnie na wygląd skóry oraz sierści, na rozwój mózgu oraz układu nerwowego gdyż zawiera  nienasycone kwasy Omega-3 oraz Omega-6. Wyciąg z Yukki Shidigera który znajduje się w składzie karmy dla szczeniąt redukuje własną woń psa jak i woń kału. Wyciąg ten działanie lecznicze ponieważ działa przeciwskurczowo oraz przeciwzapalnie, do tego działa korzystnie na dolegliwości jelitowe u szczeniąt.

Karma pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej temperatury u szczeniąt, wpływa na witalność. Dzięki oksydantom opóźnia się proces starzenia psów. Jeżeli natomiast chodzi o wpływ karmy na suki ciężarne to działa ona korzystnie na rozwój płodu, zapewnia ochronę na bardzo wysokim poziomie. Zaś wpływ karmy na sukę  karmiącą ma bardzo pozytywny wpływ na mleko matki. Nie zleca się jednak stosowania tejże karmy u psów dużych które maja tendencje do szybkiego przybierania na masie. Dawkowanie karmy u szczeniąt zależne jest od wieku jak oraz wagi psa. Zaleca się aby na pięć kilogramów masy psa  w wieku od jednego do trzech miesięcy otrzymywał około czterdziestu czterech gram dziennego wyżywienia. Wiadomo jednak że aby szczeniak rozwijał się prawidłowo powinien mieć stały dostęp do pożywienia i w dawce jakiej on sam potrzebuje.